Pozrite sa, prečo mnohí ľudia skrývajú trochu ryže v šatníku, keď to zistíte, spravíte to isté

Ryža zvyčajne ide na náš tanier ako doplnok k obedu. Má však mnoho ďalších zaujímavých aplikácií. Možno už veľa z nich poznáte. Určite ste počuli o umiestnení mokrého telefónu do misky s ryžou. Vyberie vlhkosť a môže ho zachrániť a urobiť ho stále funkčným. Dnes spoznáte ešte jeden zaujímavý trik s ryžou, ktorá spočíva v umiestnení vrecka ryže do skrine. Ste zvedaví na čo?

Malý sáčok ryže v skrini

Možno sa na prvý pohľad zdá, že myšlienka je zvláštna. Prečo by si mal dať do šatníka s oblečením ryžu? Keď však zistíte, prečo to stojí za to, určite to isté urobíte. Všetko súvisí s jednou zaujímavou vlastnosťou ryže, ktorú sme signalizovali na samom začiatku tohto článku.

Už viete, že ryža absorbuje vlhkosť. Musí byť samozrejme surová, varená ryža v našom šatníku by sa jednoducho rozpadla. Ak však do šatníka vložíme malé vrecúšku surovej ryže, môžeme takto chrániť naše oblečenie.

Ryža, pretože absorbuje vlhkosť, absorbuje ju v našej skrini. Vďaka tomu ochránime naše oblečenie pred jeho deštruktívnymi účinkami. Vlhkosť v šatníku by mohla zničiť naše oblečenie a spôsobiť, že nielen že budú cítiť zle, ale aj na nich sa môže objaviť pleseň. V takýchto šatách určite nechcete chodiť.

Preto, keď si kúpite balík ryže v obchode, potom dajte do misky za hrsť a dať ju do šatníka s oblečením. Ale to nie je všetko, môžete svoje oblečenie chrániť iným spôsobom.

Ak ryža absorbuje vlhkosť, nebude nás chrániť pred moľami, pre ktoré môže byť naše oblečenie chutným kúskom. Samozrejme, v obchodoch sú produkty, ktoré im pomôžu vystrašiť sa. Avšak vždy podporujeme lacnejšie domáce metódy. Určite máte v kuchyni listy vavrínu, nové korenie alebo klinčeky. Vôňa týchto korenín odstraňuje mole, takže vedľa ryžového vrecka môžete dať niekoľko vavrínových listov a vďaka týmto produktom si mole od vášho oblečenia udržia odstup.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>