Pozrite sa, prečo je vynikajúci nápad umývať si tvár jablčným octom

Naša koža nie je dokonalá, ale jej stav môžete zlepšiť aj použitím jablčného octu. Dnes vám povieme, prečo stojí za to umývať tvár octom z jablčného octu a ako ovplyvňuje našu pleť. Tiež sa dozviete, ako si vyrobiť vlastný jablčný ocot, je to veľmi jednoduché.

Jablkový ocot na krásu

Predtým, než pristúpime k vlastnostiam octu, je potrebné vás upozorniť, že ak spozorujete akúkoľvek alergickú reakciu na koži, okamžite ju umyte a v prípade potreby sa poraďte s lekárom. Jablkový ocot pochádza z prírody, nenájdete v ňom žiadnu chémiu, ale obsahuje kyseliny, ktoré môžu dráždiť kožu u niektorých ľudí. Jeho pôsobenie je zvyčajne žiaduce, pretože vyvažuje pH pokožky.

Jablkový ocot obsahuje antioxidanty, a ako viete, že inhibujú oxidačné procesy v bunkách, ktoré inhibujú proces starnutia. Pre tento jablkový ocot zabíja baktérie, odstraňuje zápal a čistí póry. Čo nám dáva?

Celá škála výhod:

  1. Jablkový ocot bojuje s akné
  2. Čistí póry pokožky
  3. Znižuje viditeľnosť vrások
  4. Zosvetľuje zmenu farby pleti
  5. Odstraňuje odumreté bunky kože
  6. Vyvažuje úroveň pH pokožky
  7. Odstraňuje toxíny, ktoré sa tiež dostanú do pokožky

prísady:

  • 2 lyžičky jablčného octu
  • 250 ml vody

Zmiešajte jablkový ocot s vodou a nalejte do fľaše. Udržujte uzavreté v kúpeľni, a pri čistení tváre, namočte vatový tampón a dôkladne utrite kožu tváre, aby sa zabránilo očiam. Môžete ho použiť dočasne, keď sa objaví ekzém. Môžete ho tiež používať profylakticky tak, aby vaša pleť bola krajšia a zdravšia a aby vaša mládosť trvala dlhšie.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>