Pozrite sa, ako si môžete ľahko urobiť z krabice krásny úložný box

Aj vy neustále prekladáte rôzne veci vo svojom dome alebo byte, lebo ich nemáte kde dať? Alebo sa cítite nesvoji keď otvoríte skrinky v kúpeľni alebo v spálni? Každý z nás sa snaží neustále zdokonaľovať priestor, ktorý obýva, aby sme sa v ňom cítili dobre, všetky veci mali svoje miesto a samozrejme, aby bolo naše okolie čo najkrajšie. A počas tejto snahy sa hodí každý kreatívny nápad, ktorý nezaťaží našu peňaženku a pritom vyzerá ako z magazínu o bývaní alebo luxusného obchodu s nábytkom.

Práve taký šikovný tip máme pre vás dnes prichystaný v podobe krabice, ktorú rýchlo prerobíte na krásny „košík“, resp. úložný box a zorganizujete ľubovoľný kút vašej domácnosti.

Budete potrebovať:

  1. krabici
  2. nožnice
  3. lepiaca pištoľ
  4. jutový povrázok (podľa veľkosti škatule a hrúbky povrázku odhadnite množstvo klbiek, na krabici na obrázku postačilo jedno klbko)
  5. biela látka, ktorú vyložíme krabicu (upevniť ju môžete horúcim lepidlom alebo z nej ušijete poťah).

postup: 

Odstrihnite boky krabice.
Pomocou horúceho lepidla začnite krabici oblepiť jutovým povrázkom kým ju celú nepokryje.
Ak chcete skutočne rýchly projekt bez náročného šitia, vystrihnite z látky (bielej alebo ľubovoľnej farby) dva pásy. Jeden prilepte po dĺžke krabice a druhý po jej šírke – tak aby sa na dne prekrývali. Aby nebolo viditeľné kde ste ju strihali a aby sa po čase nezačala strapkať, jej okraj pred lepením ku krabici ohnite (asi centimeter a pol z každej strany) a zlepte lepidlom na látku alebo na zošit, prípadne môžete prišiť.

 ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>