Použite tento šikovný trik, aby ste sa nestali obeťou kliešťov! Cíťte sa v prírode pohodlnre a bezpečne

V teplých letných a jarných dňoch je len jedna nevýhoda – škaredý hmyz, ktorý túži liesť po vás a alebo uhryznúť. Zvlášť nebezpečné sú roztoče. Ak máte radi outdoorové aktivity a trávite veľa času vonku, alebo cez víkendy jazdiť na piknik s rodinou, je pravdepodobné, že napadnutie týmto hmyzom na tele vás neminie.

K odpočinku vám priniesieme len radosť a nemusíte premýšľať o možných nebezpečenstvách prisatí kliešťa. Povieme vám o triku, aby sa zabránilo tomuto problému veľmi ľahko.

Účinný prostriedok na kliešte

Všetko, čo musíte mať – obvyklý valec pre čistenie odevov a esenciálny olej. Pokropiť veľmi jemne esenciálnym olejom trubicu. Jednoducho to urob rovnomerne a jemne, aby ste si nezašpinilioblečenie. Než pôjdete na prechádzku do parku, alebo do prírody, valcom prejdite niekoľkokrát po oblečení, ktoré budete nosiť.

Ale zoberte do úvahy, že nebude fungovať každý esenciálny olej. Dávame do pozornosti 5 najúčinnejších olejov na kontrolu roztočov.

VHODNÉ ESENCIÁLNE OLEJE

 1. Eucalyptus
  Eucalyptus olej môže byť použitý samostatne alebo v kombinácii s lemongrass olej odpudzujúci akýkoľvek hmyz.
 2. Lemon
  Tento olej je považovaný za obzvlášť účinné pre kontrolu kliešťov, blchy a dokonca aj vši.
 3. Peppermint
  Tento éterický olej je toxický pre hmyz a je účinný prírodný repelent.
 4. Lavender
  Najúžasnejšia vec je, že ľudia milujú vôňu levandule, ale roztoče ju nemôžu vystáť. Navyše, to platí aj pre komáre.
 5. Olej čínskej magnólie
  Má svetlú citrusovú príchuť a je prírodný prostriedok pre ochranu proti blchám a kliešťom.

Pri tomto spôsobe regulácie roztočov je ďalším príjemným bonusom – pomáha odpudzovať komáre. Vzhľadom k tomu, že ste orosili esenciálnym olejom na oblečenie s valčekom, pre vás i pre ostatných to bude nenápadná chuť.

Tiež, niektorí ľudia jednoducho zmiešavajú s esenciálnymi olejmi vo forme spreja. Ale to môže spôsobiť podráždenie kože.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>