Potraviny, ktoré sú schopné znížiť hladiny cholesterolu bez liekov

Veľa ľudí má vysoké a nebezpečne vysoké hladiny cholesterolu. A viac ako tretina týchto ľudí je preto vystavená riziku srdcových ochorení. Vzhľadom na to, že ochorenie srdca je popredným svetovým vrahom, možno budete chcieť poznať SECRET, aby ste znížili riziko, aby ste mohli žiť dlhý a šťastný život.

Potraviny na zníženie cholesterolu

Olejnaté ryby

Dokonca aj keď nie ste najväčším fanúšikom rýb, môžete nájsť, že je vo vašom najlepšom záujme stať sa jedným, keď vidíte prínosy, ktoré môže mať pre vaše zdravie. Dokonca aj výmenou steakov za losos dvakrát alebo trikrát za týždeň, ste schopní poskytnúť svojmu telu zdravé posilnenie Omega-3 nevyhnutné na  zníženie hladiny cholesterolu.

Omega-3 funguje tak, že ochraňuje srdce pred abnormálnymi rytmami a zároveň znižuje prítomnosť triglyceridov vo vašom krvnom riečisku. Sardinky, losos, tuniak a sardela sú všetky platné možnosti.

 Baklažán

Baklažánka môže byť zvyčajne jedným z tých zeleniny, na ktoré sa pozeráte bokom v obchode s potravinami, nie je celkom isté, čo s tým robiť. Avšak, s trochou výskumu, môžete zistiť, že sa stane vašou obľúbenou zeleninou v žiadnom okamihu. Môžete ich pečieme a používať vnútra s lahodnou špagetovou omáčkou alebo dokonca ľahko smažiť (samozrejme v zdravom oleji!).

Najlepšou súčasťou baklažánu je, že sú také dobré pre vaše telo. Môžu znížiť váš cholesterol, zatiaľ čo je výnimočnou náhradou mäsa.

Sójové bôby

Keď chcete znížiť hladinu lipoproteínov s nižšou hustotou, ktoré sú tiež známe ako LDL cholesterol, potom môžu byť pomocné sójové bôby. Samozrejme, nemusíte ich jesť tak, ako sú.

Namiesto toho môžete tiež jesť tofu a sóju. Len 25 gramov sójového mlieka alebo tofu za deň stačí na zníženie vášho LDL až o šesť percent.

Ovocie

Podľa národných odporúčaní pre zdravie by priemerná osoba mala konzumovať asi 400g ovocia za deň, aby profitovala z vitamínov a živín, ktoré ponúka.

Avšak málo známe tajomstvo je, že ovocie robí viac než len ponúknuť rozhodujúci výživový obsah a uspokojiť váš hlad a smäd. Ak budete jesť citrusové plody a dokonca aj jablká, budete tiež profitovať z látky známej ako „pektín“. Pektín je rozpustné vlákno, ktoré môže pomôcť znížiť hladinu cholesterolu.

Ovsené vločky

Ak chcete začať svoju cestu k lepšiemu zdraviu na hornej nohe, potom vložte ovsené vločky do vašej stravy. Keď vstanete ráno, nechajte misku ovsenej vločky s kúskom ovocia.

Raňajky sú nepochybne najdôležitejším jedlom dňa, ale okrem uspokojenia vášho skorého ranného hladu ovsené vločky majú aj iné výhody. Vzhľadom na rozpustné vlákno v ňom môže mať tiež dramatický vplyv na hladinu cholesterolu – ideálne pre to, ak sa snažíte znížiť LDL.

Orechy sú prospešnou súčasťou stravy niekoho – s výnimkou prípadov, keď sú pokryté čokoládou. Keď príde čas na zlepšenie vášho zdravia, uistite sa, že do nákupného košíka pridáte arašidy, vlašské orechy a mandle.

Nielen, že sú vynikajúcim občerstvením na potlačenie vašich chuťových návykov, ale pomáhajú tiež znížiť hladinu cholesterolu. V skutočnosti môžete znížiť LDL o päť percent.

Ďalšie potraviny

Fazuľa, celé zrná, tmavá čokoláda, čierny a zelený čaj a mnoho ďalších.

ZDROJ:foodeatsafe.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>