Porazte tichého zabijaka. Konajte čo najskôr, môžete si predĺžiť svoj život aj o 15 rokov

Cukrovka sa označuje ako „tichý zabijak“ všetkých chorôb, pretože ticho postupuje. Teraz existujú dva typy cukrovky. A pre dnešok sa bude pre informáciu všetkých diskutovať o cukrovke 2. typu, ktorá je najbežnejšou formou cukrovky.

Diabetes typu 2 je charakterizovaný ako problém v tele, ktorý spôsobuje zvýšenie hladiny cukru nad priemernú hladinu. Z lekárskeho hľadiska sa tento stav tela nazýva hyperglykémia.

Ak máte diagnostikovanú cukrovku 2. typu, znamená to, že vaše telo správne nepoužíva inzulín v tele. Toto sa nazýva inzulínová rezistencia. Spočiatku, pretože vaše telo nepoužíva inzulín správne, vaša pankreas ho nahradí. Postupom času však nebude schopný udržať krok, čo vedie k zvýšeniu hladiny glukózy v krvi na neobvyklej úrovni.

Fakty o cukrovke 2. typu

Ako už bolo uvedené, cukrovka 2. typu je najbežnejšou formou cukrovky, ktorá inzulín správne nepoužíva. Pretože inzulín udržuje hladinu glukózy v krvi na mieste, znamená to, že je inzulín rezistentný, znamená to, že hladina glukózy v krvi je vyššia ako obvykle.

Teraz, keď sa glukóza hromadí v krvi namiesto toho, aby šla do buniek, spôsobuje to dva významné problémy. Vaše bunky trpia hladom po energii a potom postupom času vaše vysoké hladiny glukózy v krvi poškodia vaše srdce, obličky, oči a nervy.

S týmto tvrdením je typ 2 liečený zmenami životného štýlu a liekmi, ako sú orálne lieky a inzulín.

Aj keď sú niektorí ľudia s cukrovkou 2. typu, ktorí môžu kontrolovať hladinu glukózy v krvi zdravým jedlom a fyzickou aktivitou, lekársky predpis je stále potrebný. Uistite sa teda, že ste navštívili svojho lekára a dodržiavali všetky lieky, ktoré vám poskytovateľ zdravotnej starostlivosti prikáže.

Navyše, pretože sa typ 2 časom zhoršuje, predpisujú sa vám perorálne lieky alebo inzulínové injekcie, aby ste mohli dosiahnuť cieľovú hladinu glukózy v krvi.

Kto je vystavený riziku cukrovky 2. typu?

Vek, pohlavie a genetika sú jedným z nevyhnutných faktorov, ale aj vaša rasa. Niektoré skupiny majú vyššie riziko vzniku cukrovky 2. typu v porovnaní s inými rasami.

Preteky ako Afroameričania, domorodí Američania, Latinskoameričania a ázijskí Američania / tichomorskí ostrovani sú náchylnejší na cukrovku 2. typu.

Ako poraziť cukrovku 2. typu?

Veda nám umožnila prekonať cukrovku 2. typu lekárskou vedou a stravou prostredníctvom náležitého a dôkladného výskumu. Teraz je tajomstvo riadenia cukrovky 2. typu a nie je to len o užívaní predpísaných liekov.

Najprv si však krátko preberieme lieky na cukrovku 2. typu

Metformín (Glumetza, Glukofág atď.)

Všeobecne povedané, metformín je prvý liek, ktorý sa predpisuje pacientom s cukrovkou 2. typu. Tento liek účinkuje tak, že znižuje produkciu glukózy v pečeni a zároveň zlepšuje citlivosť tela na inzulín, aby sa mohol účinnejšie používať.

Sulfonylmočoviny

Tento liek pomáha vylučovať viac inzulínu. Súčasťou tohto lieku je glyburid, glipizid a glimepirid.

Meglitinidmi

Lieky ako repaglinid a nateglinid účinkujú ako sulfonylmočoviny, ktoré tiež stimulujú pankreas, aby vylučoval viac inzulínu, ale rýchlejšie. Trvanie účinku v tele je však kratšie.

Zmeny životného štýlu a zdravá strava

Obe tieto skutočnosti by mohli znieť opakovane, pretože ste o tom už počuli takmer od všetkých lekárov a zdravotných guru.

Vylepšite svoju stravu

Spôsob riadenia vašej stravy významne ovplyvňuje spôsob riadenia cukrovky 2. typu. Preto zdravá strava pre ľudí s cukrovkou 2. typu pozostáva z čerstvého alebo mrazeného ovocia, celých zŕn, zeleniny, chudého mäsa a nízkotučných alebo beztukových mliečnych výrobkov.

Taktiež sa vyhýbajte alebo buďte obozretní pri nakladaní s potravinami, ktoré majú vysoký glykemický index a glykemické zaťaženie, pretože významne ovplyvňujú hladinu glukózy. Najlepším príkladom takýchto potravín sú spracované potraviny alebo rýchle občerstvenie.

Cvičenie a chudnutie

Poskytovatelia zdravotníckych služieb a dokonca aj zdravotnícki guru neustále propagujú cvičenie a schudnutie (ak ste obézni) s cieľom dosiahnuť zdravé telo a myseľ.

Nielen to, ale cvičenie a udržiavanie zdravej hmotnosti výrazne ovplyvňuje hladinu cukru v krvi zlepšením a pomáha udržiavať cukrovku 2. typu pod kontrolou. Teraz už len vedzte, že na to, aby ste niečo zmenili, nemusíte strácať veľkú váhu, stačí len stratiť 10 až 15 libier alebo približne 5 až 7 percent svojej telesnej hmotnosti, aby ste znížili riziko.

Záver

Nakoniec sa musíte uistiť, že vaše hladiny stresu sú zvládnuté dobre, aby ste získali kontrolu nad hladinou cukru v krvi.

Celkovo je potrebné bojovať proti bitke a zvíťaziť proti cukrovke tak, že sa dobre staráte o svoje telo. Koniec koncov, je to vaša zodpovednosť a vy ste zodpovední za všetko, čím vaše telo prechádza.

ZDROJ.womwndailymagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>