Pomáha pri nespavosti ale aj chudnutí. Toto je dôvod, prečo by ste si pred spaním mali dať lyžičku medu

Už dávno sa odporúča ľuďom, ktorí v noci nemôžu zaspať, aby si pripravili teplé mlieko s medom. Tento recept si mnohí z nás dobre pamätajú z detstva. Nevieme prečo, no vždy to akosi zázrakom fungovalo.

Nie nadarmo je med považovaný za tekuté zlato alebo aj prírodný elixír zdravia

 Pre deti vhodný nie je, pretože môže vyvolať alergickú reakciu, preto sa pred jeho podávaním poraďte s pediatrom. Mnohé kultúry však med odporúčajú a to najmä pred spaním. V kombinácii s rôznymi inými látkami môže mať naozaj liečivé účinky. Samotný je vynikajúci na upokojenie chorého a zapáleného hrdla.

POMÁHA PRI SPÁNKU

Med je známy svojimi upokojujúcimi účinkami na organizmus. Uvoľňuje, podporuje produkciu melatonínu, čo je hormón zodpovedný za zdravý spánok a obnovu a regeneráciu buniek nervového systému. Čajová lyžička medu pred spaním teda môže byť kľúčom k zdravému spánku. Pridajte si lyžičku do harmančekového čaju, o ktorom sme vám písali nedávno a máte na svete skvelý domáci liek na nespavosť.

POMÁHA PRI CHUDNUTÍ

Je med naozaj zdravší ako cukor? Aj o tom sme vám už podrobnejšie informácie priniesli. Odborníci tvrdia, že športovci, ktorí sladia medom dokážu efektívnejšie spaľovať tuky v tele. Keď sme sa bližšie pozreli na takéto účinky medu a rôzne diéty, odborníci odporúčali 1 lyžičku medu pred spaním pre lepšie fungovanie metabolizmu. Za skúšku to možno stojí.

POMÁHA S PEČEŇOU

Ak chcete mať zdravé celé telo, musíte mať zdravú pečeň. Práve počas spánku sa tento orgán regeneruje a pri vyplavovaní toxínov môže pomôcť aj med. Najlepšie v tomto prípade funguje v kombinácii s tekvicou alebo pestrecom mariánskym.

ZLEPŠUJE IMUNITU

O účinkoch medu na náš imunitný systém nie je pochýb. Med lieči nachladnutie, chrípku, boľavé hrdlo a v spojení s cesnakom, zázvorom a citrónom sa z neho stáva prírodné antibiotikum. Bojuje proti vírusom a baktériám a je skvelým pomocníkom pri kašli.

 ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>