Počuli ste už o tom, že ananásový džús je 5 krát účinnejší ako sirup na kašeľ? Ak nie, tak mali by ste

Ste ananásový obľúbenec? Ak odpoveď je nie, je čas zmeniť to! Ananásový džús je známy svojimi rôznymi zdravotnými výhodami. Môže liečiť artritídu, posilniť imunitu a dokonca aj liečiť rakovinu.

 

Ananásový džús je však tiež veľmi účinný na zmiernenie kašľa. Podľa niektorých štúdií je ananásová šťava päťkrát účinnejšia ako sirupy proti kašľu, ktoré sú v prípade kašľa najviac predpísaným liekom.

Ak je váš kašeľ spôsobený alergiou alebo astmou, ananásový džús je pre vás ten správny prostriedok.

Jeho aktívna zlúčenina známa ako bromelaín môže zmierniť kašeľ spôsobený zápalom dýchacích ciest. Môže zriediť hlien a vylúčiť ho. Takže, zistite viac!

1. Znižuje zápal spôsobený alergiami

Mnohé štúdie tvrdia, že bromelaín má silné protizápalové vlastnosti. To je dôvod, prečo sa ananás používa ako tradičný liek tak dlho v Južnej a Strednej Amerike.

Kašeľ je veľmi častý u ľudí s alergickými ochoreniami dýchacích ciest (AAD), pretože sa naše telo pokúša vyčistiť nadbytok hlienu.

Pokiaľ ide o liečbu AAD, protizápalová terapia je jedným z mnohých liečebných postupov.

Vo väčšine prípadov sa používajú steroidy. Doplnenie tohto lieku protizápalovou výživou, ktorá zahŕňa ananás alebo jeho šťavu, dodá vášmu telu štipľavosť v správnom smere.

2. Bojuje s astmou a alergiou- súvisiace problémy s dýchaním

Vzhľadom na svoju schopnosť pomôcť s AAD, bromelaín funguje ako doplnková terapia a poskytuje úľavu od alergickej astmy. Vaša astma môže byť vyvolaná environmentálnymi, dietetickými, genetickými alebo infekčnými faktormi.

Podľa štúdie uskutočnenej na pacientoch s bronchiálnou astmou, ktorá konzumovala 100 ml ananásu zmiešaného s rovnakým množstvom vody dvakrát denne počas 90 dní, subjekty zaznamenali neuveriteľné zlepšenie.

Výsledky testu pľúcnych funkcií, nazývané maximálna expiračná prietoková rýchlosť (PEFR), boli naozaj sľubné pre týchto pacientov s bronchiálnou astmou.

3. Zrieďuje hlien, aby uľahčil kašeľ a dýchavičnosť

Ak trpíte bronchiálnou astmou alebo chronickou obštrukčnou chorobou pľúc (COPD), akútny záchvat môže spôsobiť kašeľ a sipot, keď je nadbytok hlienu, ktorý môže zablokovať vaše bronchiola.

Ananásový džús môže rozpustiť hlien, zlepšiť mukolýzu a vyhnať hlien.

4. Môže vyčistiť sínusový problém alebo horúčku sena

Bromelain je veľmi prospešný pre tých, ktorí trpia vyčerpaným nosom a kašeľou v dôsledku sennej nádchy alebo problémov so sínusom. Pôsobí ako protizápalový, prirodzený antihistaminikum a dekongestant, čím poskytuje úľavu.

Ananás 

Závisí to od toho, aký typ kašľa máte. Ananásový džús je účinný pre tých, ktorí majú alergický stav alebo vedľajší účinok astmy.

No jeden pohár ananásovej šťavy neobsahuje toľko bromelaínu, ktorý môže pôsobiť ako liek.

Ak užívate antibiotiká, môžete použiť ananásovú šťavu na doplnenie liečby kašľa, pretože bromelaín môže zvýšiť účinok antibiotík. Najprv sa však obráťte na svojho lekára!

Ľudia, ktorí majú zlú infekciu, potrebujú vhodné lieky na ich účinné liečenie. Ananásový džús môže zmierniť zápal alebo tvorbu hlienu alergickej astmy alebo AAD.

Pravidelná konzumácia ananásovej šťavy zníži riziko bežného nachladnutia a kašľa.

Okrem toho obsahuje karotenoidy (rastlinné antioxidanty) a mangán, ktorý pomáha tvoriť superoxid dismutázu, ktorá je antioxidantom v tele.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>