Počas horúceho počasia zasiahnite po horúcom čaji. Znie to smiešne? Neznie, skúste to urobiť

Horúci čaj na horúce počasie? Pre väčšinu znie to smiešne. Keď chceme vychladnúť, siahame po studených nápojoch a zmrzline, nie po horúcom čaji, čo nám je ešte teplejšie. Ukazuje sa však, že je to veľmi dobrý spôsob, ako sa ochladiť v horúčave a za chvíľu vám vysvetlíme prečo.

Horúci čaj pre horúce počasie

Keď je vonku strašné teplo, posledná vec, ktorú chceme, je horúci čaj. Stojí však za to siahnuť po ňom. Keď pijeme niečo horúce, povzbudí naše telo, aby rozdalo ešte viac tepla, čo nás urýchli. Je pravda, že naša koža sa neskôr zakryje, čím telo reguluje teplotu. Účinok však bude účinnejší ako v prípade studených nápojov alebo zmrzliny.

Studené nápoje pre teplo

Studené nápoje dávajú opačný účinok ako si myslíme. V skutočnosti budeme na chvíľu ochladený, budeme sa cítiť príjemne chladne. Keď znížime telesnú teplotu, naše telo ju musí vyrovnať. Preto je účinok krátkodobý, a čoskoro po vypití nápoja alebo studeného jedla vo forme zmrzliny môže byť ešte horšie.

Stojí za to veriť národom, ktoré žijú v horúcich podmienkach. Arabi žijúci v púšti pijú teplý čaj. Je tam veľmi sucho, teplo je horúce a musia stimulovať svoje telá, aby produkovali viac potu, aby ich ochladili.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>