Pite kokosovú vodu po dobu jedného týždňa a toto všetko sa stane

Kokosová voda je známa ako jedna z najlepších možností nápojov pre ľudí, ktorí sa snažia udržiavať zdravý životný štýl. A hovoríme, že by to malo byť!

Viete, prečo by ste mali piť viac kokosovej vody?

Väčšina ľudí nie je oboznámená s výhodami kokosovej vody pre zdravie. Kokosová voda je naplnená hodnotnými živinami a postrádajú prísady, ktoré nie sú dobré pre vaše telo.

Ak ste ešte vyskúšali kokosovú vodu, vyskúšajte to. Tu je 6 úžasných výhod kokosovej vody.

Výhody kokosovej vody pre zdravie

1. Budete mať lepšie trávenie

Kokosová voda je vhodná pre váš tráviaci systém, pretože poskytuje veľa vašich denných potrieb vlákniny.

Okrem toho elektrolytický účinok kokosovej vody môže uľahčiť vstrebávanie živín z potravy. Môže tiež zmierniť kŕče a bolesti čriev, ktoré môžu byť spôsobené trávením.

2. Vaše obličky budú zdravšie

Kokosová voda je známa ako prírodný diuretikum, vďaka čomu je užitočná pri prevencii ochorení obličiek. Okrem toho pomáha pri čistení močových ciest a močového mechúra a môže dokonca odbúravať obličkové kamene.

3. Tieto extra kilogramy stratíte

Ak pijete kokosovú vodu na dennej báze najmenej týždeň, zbavíte sa týchto kíl navyše. Dôvodom je to, že pitím kokosovej vody vo veľkých množstvách a nízkym obsahom tuku pomôže kontrolovať vašu chuť do jedla.

Ak pijete veľa kokosovej vody, zníži sa vaša chuť do jedla. Množstvo energie, ktoré získate, môže tiež viesť k tomu, že budete viac cvičiť.

4. Budete mať nižší krvný tlak

Podľa American Heart Association môže pridanie dostatočného množstva draslíka do vašej stravy pomôcť udržať alebo znížiť krvný tlak. Štúdia z roku 2005 bol schopný preukázať, že ľudia, ktorí pili kokosová voda počas dvoch týždňov bolo preukázané zníženie systolického a diastolického krvného tlaku aspoň na 29% a 71%, resp.

5. Budete mať silnejší imunitný systém

Kokosová voda obsahuje kyselinu laurovú, ktorá pomáha v boji proti baktériám a vírusom. Má schopnosť vylučovať z tela baktérie, ktoré spôsobujú zápal ďasien a infekcie močových ciest.

Okrem toho, kokosová voda bojuje proti vírusom, ktoré môžu spôsobiť, že chytíte chladné a infekčné choroby. Týmto spôsobom budete mať výnimočné zdravie aj v zime a chladnom období.

6. Budete mať viac energie

Kokosovú vodu obvykle používajú športovci ako náhradu za tečúcu vodu. Je to preto, že je skvelým zdrojom paliva a udržuje vaše telo hydratovanejšie ako tečúca voda.

Okrem toho obsah draslíka v kokosovej vode pomáha udržiavať tlak vody v bunkách. To rehydratuje bunky a udržuje ich zdravé počas intenzívnej fyzickej aktivity.

 ZDROJ.saludinteligente.info

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>