Pijete každé ráno citrónovú šťavu? Ale čo so šupkou, nevyhadzujte ju, vieme 11 vynikajúcich spôsobov ako použiť

Ste jedným z mnohých, ktorí začínajú svoj deň s citrónovou šťavou? Konzumácia čerstvej citrónovej šťavy ráno určite zvýši energiu a prebudí tráviaci systém. Áno, citrón je veľmi prospešný pre naše celkové zdravie.

Ale čo jeho kôra? Odhodíte ju preč? No, mali by ste vedieť, že sú prospešné, a môžete ich použiť rôznymi spôsobmi.

Citrónové kôry obsahujú vlákninu, vitamíny a minerály. Takže nabudúce ak budete piť vašu citrónovú šťavu ráno, nevyhoďte ju. Ako ich používať? Čítajte ďalej a zistite.

11 kreatívnych spôsobov, ako môžete použiť citrónovú kôru

1. Odpudzuje hmyz

Môžete dať citrónovú kôru na miesto, kde zvyčajne vidíte mravce. Vďaka svojej špecifickej vôni citrónové šupky zabezpečia, že mravce sa u vás neobjavia.

2. Použite ich na čistenie mikrovlnnej rúry

Je to bezpečný a nepochybne rýchly spôsob čistenia mikrovlnnej rúry. V nádoby pridajte niekoľko kúskov kôry citrónov a naplňte nádobu vodou.

Dajte nádobu do mikrovlnnej rúry a zohrievajte ju na vysokú teplotu asi 5 minút. To vám pomôže vyčistiť vnútornú stranu mikrovlnnej rúry. Po týchto 5 minútach vezmite čistý uterák a vyčistite vnútornú stranu mikrovlnnej rúry.

3. Vytvorte si vlastný prášok s vitamínom C

Nakrájajte niekoľko citrónových šupiek na malé kúsky. Umiestnite ich na handričku a nechajte ich niekoľko dní vysušiť. Potom ich dajte do mlynčeka na kávu a dostanete svoj vlastný prášok z vitamínu C.

Môžete použiť tento prášok v čistej vode, alebo v smoothies, to je prirodzený spôsob, ako zvýšiť svoje vitamín C úrovne.

Poznámka : Dôkladne umyte citrón.

4. Vytvorte kocky ľadu s citrónom

Pomocou citrónovej šupky pridáte jedinečnú chuť vody alebo nápojov. Do vody v kockách na ľad pridajte citrónové pásy a dajte zmraziť.

5. Použite ich na osvieženie umývačky riadu

Do umývačky riadu pridajte niekoľko citrónových šupiek na dezodoráciu a opláchnite umývačky riadu.

6. Použite kôru z citrónov na osvieženie chladničky

Aby ste odstránili nepríjemný zápach v chladničke, pridajte citrónovú kôru dovnútra. To je prirodzený, bezpečný a rýchly spôsob, ako mať vynikajúcu vôňu v chladničke.

7. Urobte si citrónovo olivový olej

Do šálky olivového oleja pridajte citrónové šupky. Nechajte to tak 14 dní a potom preceďte. Získate olivový olej s príchuťou citrónu. To je vynikajúci olej pre každý šalát.

8. Udržujte mäkkosť vášho hnedého cukru

Ak chcete udržať svoj hnedý cukor mäkký, všetko, čo musíte urobiť, je pridať jednu citrónovú kôru do nádoby.

9. Odstráňte zápach z koša

Všetko, čo musíte urobiť, je pridať citrónové šupky do spodnej časti odpadu. Rozdiel si všimnete ihneď.

10. Rozjasnite svoju pokožku

Môžete použiť citrónové šupky na hladšiu a jasnejšiu kožu. Stačí urobiť masáž s maskou: Epsom soľ, citrónové šupky a olej olivový zmiešame.

11. Používajte citrónové šupky na čistenie nádoby na kávu alebo čaju

Môže byť veľmi ťažké čistiť varnú kanvicu alebo kávovar. Ale nasledujúci spôsob je jednoduchý a efektívny. Všetko, čo musíte urobiť, je naplniť hrniec alebo rýchlovarnú kanvicu vodou a pridať jednu hrsť citrónovej šupky.

Nechajte vodu vrieť a potom ju vypnite. Nechajte to asi 60 minút, vypustite ju a umyte.

ZDROJ:worldnewsclub.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>