Perfektné a jednoduché metódy ako odstrániť žuvačku z vlasov alebo odevov

Žuvačky milujú deti ale aj dospelí. Pri správnom používaní to prináša úžitok – čistí ústa. Ale čo v prípade, že sa nečakane objaví vo vlasoch alebo na odeve a ako ju odstrániť bez následkov?

Žuvačka na koberci

Žuvačku z koberca môžeme odstrániť pomocou ľadu. Na miesto, kde je prilepená žuvačka priložíme kocku ľadu a počkáme, kým nestvrdne. Potom žuvačku oškriabeme. Ak na mieste zostanú časti žuvačky, veľmi jednoducho ich môžeme odstrániť liehom alebo pomocou technickým benzínom.

Odlakovač pomôže

Ďalšou možnosťou je nakvapkať na znečistený koberec odlakovač na nechty. Necháme pôsobiť pár minút a starou kefkou na zuby, ktorá má množstvo štetiniek, žuvačku odstránime. Ak máme možnosť, miesto potom dôkladne vytepujeme tepovačom.

Coca- cola

Žuvačku z vlasov môžeme odstrániť aj vďaka coly. Stačí ak si pramene vlasov, zaalepenéžuvačkou pár minút potierame alebo namáčame v cole. Žuvačka sa po pár minútach bude dať z vlasov jednoducho odstrániť.

Žuvačka na odeve

Odstránenie žuvačky z oblečenia je pomerne jednoduchšie. Stačí, ak kus odevu alebo textílie, či už tričko alebo návlečku na podušku, dáme do mrazničky. Necháme ju pol hodiny v mrazničke a jemne žuvačku zoškriabeme.

Žuvačka vo vlasoch

Ak máte žuvačku vo vlasoch, môžete ju odstrániť obdobne ako z koberca. Pomocou priloženia ľadových kociek žuvačka zamrzne a vy ju môžete jej časti jednoducho vyčesať pomocou hrebeňa.

Rastlinný olej

Na žuvačku vo vlasoch pomáha aj aplikácia rastlinného oleja. Vlasy dôkladne potrieme okolo miesta, kde sa žuvačka prilepila. Potom jednoducho vyčešeme hrebeňom.

Žehlička

Ďalšou možnosťou je použiť naparovaciu žehličku a pijavý papier. Na žuvačku na odeve priložíme pijavý papier a žehličkou viackrát prejdeme po tomto mieste. V prípade potreby môžeme opakovať viackrát.

Citrónová šťava

Mnohí ľudia si pochvaľujú aj použitie citrónovej šťavy. Stačí ak na odev kvapnete citrónovú šťavu a po chvíli žuvačku môžete jednoducho zoškriabať.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>