Päty, ako bábätko, prečo nie. Spravte tento jednoduchý a lacný trik, budú presne také

Jemné, ružové a mäkké päty, ako dieťaťa – znamenie dobre upraveného tela. Navyše, každý človek chce vidieť päty ženy, ale, bohužiaľ, pre mnohých z nás zostáva krása nohy problémom. Nepochybne, obrátiť sa na profesionálov v salóne krásy, to môžete rýchlo vyriešiť, ale táto metóda nie je vždy cenovo dostupná.

Nemyslíte si, že päta je sekundárna časť tela? A pokožka je veľmi zložitý orgán, ktorý vďačne reaguje na vitamíny a minerály, nie horšie ako vnútorné orgány. Z nedostatku jódu a kolagénu sa koža stáva menej pružnou a drsnou a na jej pätách je mimoriadne citlivá. Koniec koncov, ak by bola koža na nohách tenšia, mali by sme problémy s chôdzou. A napriek tomu.

Okamžite urobte úpravu, keď pokožka na pätách má praskliny. Hlavnou vecou nie je byť lenivý a pravidelne robiť potrebné procedúry – kúpele s rôznymi aditívami, masky, masáže – a používať špeciálne kozmetické prostriedky. A tak navrhujem vyskúšať tento trik, pomocou ktorého môžete jednoducho mať upravené päty.

Odborníci v kúpeľoch odporúčajú robiť raz týždenne takúto procedúru.

Mydlo a sóda

Najjednoduchšia z nich je mydlo a sóda: pre to je potrebné pridať do vody trochu peny do kúpeľa alebo sprchový gél, niekoľko lyžíc sódy na pečenie a niekoľko kvapiek aromatického oleja.

Bylinné kúpele

Komplexnejšie – bylinné kúpele: pripravujú sa z infúzií rôznych bylín – harmanček, žihľava, plantain.

Morská soľ

Dobré pre pokožku je kúpeľ s morskou soľou – stačí pridať hrst do vody a dôkladne premiešať.

Teplota vody by mala byť asi 40 stupňov, čas močenia asi 30 minút. Po odobratí nohy by ste mali odstrániť hrubé oblasti špeciálnou pemzou alebo kefovaním s hrubými časticami. Len sa nenechajte uniesť, čistenie by nemalo trvať dlhšie ako tri minúty, inak riskujete poškodenie pokožky. Potom musíte opláchnuť nohy studenou vodou a použiť výživný krém. 

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>