Paraziti a červy – 6 znakov, že sa nachádzajú vo vašich črevách

Pretože niektoré z príznakov parazitov a červov sa môžu vyskytnúť aj pri iných ochoreniach, po zaznamenaní niekoľkých nasledujúcich príznakov by ste mali navštíviť lekára, aby ste sa uistili, že sa parazity dostali do čriev.

Mnohí z nás, keď premýšľame o tom, že paraziti by mohli hniezdiť v našich črevách, reagujú s obrovským strachom a znechutením. Často si však neuvedomujeme, aké bytosti vtrhnú do nášho tela. Výskum naznačuje, že až 80% dospelých má v tele červy bez toho, aby o tom vedeli.

Prítomnosť červov a parazitov v rôznych orgánoch je veľmi častým problémom. Vyskytuje sa vo všetkých zemepisných šírkach, nielen – ako si myslíte – v krajinách tretieho sveta. Vzťahuje sa na deti aj dospelých.

Nemožno sa hanbiť – paraziti môžu zaútočiť na každého a potichu rastú v črevách alebo iných častiach tela. Dozviete sa o najbežnejších príznakoch nepozvaného hosťa vo vašom tele.

Ak spozorujete niekoľko z nasledujúcich príznakov, dohodnite si stretnutie so svojím lekárom. Len s ním budete schopní rýchlo a efektívne odstrániť parazity vyvíjajúce sa v črevách. Postarajte sa o seba a pravidelne používajte špeciálne očistné procedúry na odstránenie všetkých typov červov.

Paraziti a črevné červy – aké sú ich vlastnosti?

Paraziti sú organizmy, ktoré žijú a jedia na úkor iných živých organizmov . Tie, ktoré sa vyvíjajú v ľudskom čreve, závisia od zdravia a stavu hostiteľa a od živín, ktoré mu boli dodané.

Všetky druhy červov a iných parazitických organizmov sa do nášho tela dostávajú niekoľkými rôznymi spôsobmi. Najbežnejším spôsobom infikovania parazitmi je ústa – to znamená v dôsledku prehltnutia vajíčok alebo lariev.

Pamätajte, že larvy sa môžu dokonale maskovať do surového bravčového alebo hovädzieho mäsa. Kontaminovaná voda alebo čerstvé ovocie a zelenina môžu byť tiež ďalším zdrojom infekcie. Priamy kontakt so zvieratami, dokonca aj domácimi zvieratami (mačky, psy, vtáky …), je veľmi ľahký spôsob infekcie parazitmi.

Existuje veľa rôznych druhov črevných parazitov známych pod rôznymi názvami (vedeckých a obvyklých). Kto z nás nevie pinworm, tasemnice alebo ľudské škrkavky populárne medzi deťmi. Sledujte svoje telo a rýchlo reagujte, keď máte podozrenie na prítomnosť červov v tele!

Príznaky, ktoré naznačujú prítomnosť parazitov v črevách

Hnačka

Hnačka je populárnym príznakom mnohých rôznych chorôb a stavov . Nemusí to byť nevyhnutne signál, že červy a paraziti žijú v našich črevách. Jeho príčiny môžu byť veľmi odlišné: od kazených potravín po kardiovaskulárne alebo respiračné infekcie.

Nikdy by sme však nemali vylučovať črevné parazity, pretože práve oni – najmä jednobunkové – sa vždy prejavujú hnačkami a vážnymi poruchami tráviaceho ústrojenstva.

  • Tento typ parazita sa všeobecne nazýva ľudský škrkavka, hoci voľným okom nie je viditeľný.
  • V prípade škrkaviek pomerne veľkých rozmerov (od jedného palca nahor) sa hnačka vyskytuje iba v prípade hromadnej kolonizácie čreva parazitmi. Červy sú potom ľahko viditeľné vo vylúčenom truse.

Bolesť žalúdka

V mnohých prípadoch môže byť bolesť brucha spôsobená črevnými parazitmi zamieňaná s kŕčmi. Je to náhle a dosť silné. Mnoho žien si neuvedomuje, že jej črevá môžu byť plné červov, pretože k menštruačným bolestiam pripisuje silné kŕče v bruchu.

  • Bolesť brucha spôsobená prítomnosťou parazitov sa vyskytuje v spodných častiach tela – oveľa bližšie k panve ako k žalúdku.
  • Tento typ bolesti brucha je príznakom dlhých škrkaviek, ktoré získavajú jedlo priamo z črevných stien. To zasa vedie k podráždeniu nervových zakončení a potom k silnej systolickej bolesti.

Pomalý rast tela

Pomalý rast je jedným z najbežnejších symptómov črevných parazitov u detí a dospievajúcich. Ako sme spomenuli vyššie, červy jedia cenné látky dodávané do tela spolu s jedlom, ktoré príliš veľa nezanechávajú v tele svojho hostiteľa. Mladé telo teda nemá prostriedky potrebné na rast.

Črevné parazity konzumujú obrovské množstvo vitamínov a minerálov, ktoré potrebuje vyvíjajúce sa mladé telo na správny rast. Deti infikované parazitmi sú preto kratšie a štíhlejšie ako ich vrstovníci.

Navyše majú oveľa menšie množstvo energie, bez ktorej nedokážu sústrediť pozornosť na každodenné povinnosti. Ak je vaše dieťa stále unavené a trávi väčšinu dňa spánkom, parazity pravdepodobne našli jeho črevá . Choďte k lekárovi a urobte základné testy.

Únava

Nadmerná a dlhodobá únava tela je často príznakom podvýživy a nielen prítomnosti črevných parazitov. Keď nás tieto pripravia o najcennejšie živiny, naše telo sa stane slabším, unaveným a ospalojším.

Pozrite sa pozorne na svoje telo. Ak spozorujete drastickú stratu formy, nedostatok energie na život, apatia a iné rušivé príznaky, určite navštívte lekára a vykonajte príslušné testy, aby ste zistili zdroj problému.

Suchý kašeľ

Dá sa rozlíšiť veľa druhov parazitov, ktoré sa živia v črevách ľudí po podstatnú časť svojho vitálneho cyklu. Pamätajte však, že v prvej fáze – larvy – sa môžu vyvíjať v úplne odlišných častiach tela.

  • Niektoré parazity v prvých štádiách vývoja migrujú do pľúc a pažeráka a stávajú sa príčinou závažného zápalu tkanív jednotlivých dýchacích orgánov.
  • Jedným zo symptómov, ktoré sa vyvinú v črevách červov, môže byť chronický suchý kašeľ, ktorý nemôžu uvoľniť žiadne tabletky alebo sirupy. Toto ochorenie môže byť veľmi nepríjemné a často bolestivé.

Poruchy chuti do jedla

Paraziti a črevné červy nie sú ničím iným ako živou hmotou, ktorá žije vo vašom tele. Aj keď si nie ste fyzicky vedomí ich prítomnosti, váš mozog neustále prijíma nervové signály z čriev, že črevo je plné tráveného jedla.

Mozog samozrejme nedokáže zachytiť rozdiel medzi stráveným potravou a telom parazita .

Nie je preto prekvapujúce, že parazity, ktoré obývajú vaše črevo, vedú k poruchám príjmu potravy – jete menej a cítite sa naplno aj po jedle najmenšieho jedla. Za zmienku stojí tiež druh červov, ktoré zožierajú väčšinu výživných látok dodávaných do tela, čo vedie k nedostatku cenných látok.

V druhom prípade sú časté pocity hladu a viditeľný nárast počtu konzumovaných jedál.

Záver

Mali by sme pravidelne pozorovať naše telo a starostlivo analyzovať všetky signály, ktoré nám naše telo posiela. Ak spozorujete aspoň dva z vyššie uvedených príznakov, je veľmi pravdepodobné, že ste sa stali obeťami parazitov čreva. Dohodnite sa so svojím lekárom.

ZDROJ:krokdozdrowia.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>