Pár dobrých tipov, ako si vyrobiť skvelé sušené ovocie doma

Moje deti milujú zdravé sušené ovocné občerstvenie. Jednoducho sa dajú vyrobiť a je to dokonalé rýchle zdravé občerstvenie pre deti. Môžete si kúpiť sušené ovocie v obchode, ale moje deti dávajú prednosť našim doma sušeným.

Ak ich majú aj vaši členovia rodiny milujú, určite uvítate niekoľko typov na sušenie ovocia v sušičke. Sušené ovocie sa hodí na cesty, do kabelky, na stôl pri posedení s priateľmi a skrátka kamkoľvek. Hodí sa aj ako desiata pre deti. 

Sušené jahody

Jahody umyte a odstráňte stopky. Dobre sa krájajú v krájači na vajíčka. Plátky jednoducho položte na sito.

Sušené kiwi

Umyté kivi olúpte. Nakrájajte ich nožom na tenké plátky, alebo použite krájače na ovocie a zeleninu. Plátky poukladajte na sito.

Sušené jablká

Umyte jablká a olúpte, odstráňte jadrovníky a nakrájajte na tenké plátky. Zmiešajte citrónovú šťavu s Agávovým sirupom alebo medom (na 1 dcl citrónovej šťavy lyžičku sirupu alebo medu). Plátky jabĺk namáčajte do sladenej šťavy a poukladajte ich na sito. Potom ich môžete ešte jemne posypať škoricou.

Sušené banány

Olúpané banány nakrájame na hrubšie plátky (približne 18 – 20 plátkov z každého banánu). Namáčajte do sladenej citrónovej šťavy rovnako ako jablká. Plátky položte na sito. Nebudú chrumkavé ako kupované sušené banány, ale budú mať ďaleko lepšiu chuť.

 Sušené pomaranče

Olúpte pomaranče a nakrájajte ich nožom. Plátky rozložte na sito.

ZDROJ:housingaforest.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>