Opuch týchto 6 častí tela znamená, že máte niake zdravotné problémy! Zistite kedy predstavujú riziko

Opuch sa môže vyskytnúť z dôvodov, ktoré sú mimo našu kontrolu. Môže to byť napríklad vysoká teplota vzduchu. V dôsledku vysokej teploty sa žily nadmerne rozširujú.

V tomto prípade krv putuje pod menším tlakom a zostáva v krvných cievach. To je dôvod, prečo v tejto situácii bobtnajú hlavne nohy. Je horúco, takže sa veľa potíme a strata vody je taká veľká, že nám dochádza voda. Telo sa snaží zastaviť, čo spôsobuje opuch.

Existuje však veľa dôvodov na opuchy.

V záujme účinného boja proti tomu však stojí za to zistiť, čo k tomu môže prispieť.

Opuch pery

Toto je najčastejšie dôsledok silnej alergickej reakcie na jedlo.

Opuchnuté pery, ako aj opuch jazyka a hrtana môžu byť zapríčinené nielen alergiou na jedlo, ale tiež účinkom alergie na látku, ktorá sa nachádza v novej rúžu atď.

Pri takejto alergickej reakcii nás môže sprevádzať dýchavičnosť a problémy s dýchaním.

V takom prípade by ste mali zavolať sanitku.

Je potrebné identifikovať produkt, ktorý nás senzibilizuje, a vylúčiť ho z našich životov.

Opuch očných viečok

Opuch očí je často spôsobený jačmeňom, chalaziónom alebo zápalom spojiviek alebo okrajmi viečok. Tento druh opuchov môže byť niekedy príznakom alergie na jedlo alebo kozmetiku. Ak po použití nového kozmetického prípravku zaznamenáte opuch, je lepšie odložiť ho. Ak sa však okrem opuchu objaví aj trhanie, pálenie alebo bolesť, je lepšie kontaktovať očného lekára. Oči môžu byť opláchnuté fyziologickým roztokom a na chalazion alebo jačmeň aplikujte suchý, teplý obklad.

Opuch prstov

Opuch prstov môže naznačovať reumatické ochorenie, preťaženie alebo degeneráciu a môže sa objaviť aj pred menštruáciou a môže byť dôsledkom hormonálnych zmien. V tomto prípade prsty v druhej polovici cyklu napučiavajú. Ak sú príčinou opuchu degeneratívne zmeny alebo reumatologické stavy, môže nám pomôcť namočenie rúk vo vlažnej slanej vode.

Kolená

Opuchnuté kolená môžu naznačovať preťaženie kolena. Bolesť a opuch môžu byť príznakom zápalu kĺbov alebo môžu naznačovať degeneratívne zmeny. V takom prípade vám môžu pomôcť obklady za studena a protizápalový gél. Oplatí sa posilňovať lýtkové a stehenné svaly, ktoré stabilizujú kolenný kĺb každý deň. Tým sa zabráni preťaženiu.

Členky

Keď trávime väčšinu dňa státím alebo sedením, výsledkom môžu byť iba opuchnuté členky. Pamätajte, že ak zostaneme nehybne dlhú dobu, nebude fungovať svalová pumpa lýtka. Výsledkom je stáza krvi a zvýšený tlak v krvných cievach. Ak je opuch členku pomerne častý, môže to byť príznakom kardiovaskulárnych problémov. V tomto prípade zvyčajne obe kocky napučiavajú rovnomerne a najčastejšie na konci dňa. Stojí za to urobiť cvičenia, ktoré stimulujú prietok krvi a snažia sa udržiavať nohy nad srdcovou líniou. Mali by ste tiež obmedziť príjem soli.

Prsia

Opuchnuté prsia môžu byť príznakom tehotenstva. Opuch pŕs tiež sprevádza puerperium alebo hormóny kolíšu v druhej polovici cyklu. Opuchnuté prsia môžu tiež naznačovať mastitídu, cysty a rakovinu.

Ako bojovať s opuchmi

  1. Pamätajte na pohyb, ktorý stimuluje krvný obeh a zabraňuje opuchom.
  2. Pite veľa vody po malých častiach po celý deň.
  3. Konzumujte potraviny s vysokým obsahom draslíka.
  4. Obmedzte príjem soli – zadržiava vodu v tkanivách.
  5. Vzdajte sa častého pitia – podporuje opuch.
  6. Jedzte výrobky obsahujúce bielkoviny – viaže vodu a chráni pred dehydratáciou.
  7. Jedzte veľa zeleniny a ovocia – obsahujú veľa vody a potrebné minerály.

ZDROJ.kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>