Odteraz nevyhodíte žiadnu škrupinu z vlašského orecha, tento dar je užitočnejší, ako by ste si možno mohli myslieť

Poznáme dary našej prírody dokážu byť užitočnejšie, ako by ste si možno mohli myslieť. Vedeli ste, že takýmto zázrakom sú aj škrupiny z klasických vlašských orieškov? Ich využitie poznali už naši predkovia a používali ich na rôzne zdravotné problémy.

Práve škrupiny orechov sú neutrálne biologické materiály bez chemikálií, ktorých používanie neprináša žiadne vedľajšie účinky pre nás ani pre naše životné prostredie.

Pozrite sa na využitie orechových škrupín a od dnešného dňa nevyhodíte ani jednu z nich

Spevnenie vlasov, recept proti vypadávaniu a šedinám

Keď si pripravíte zo škrupiniek silný odvar, môžete ho použiť tiež na premývanie svojich vlasov. Tento odvar vlasy spevňuje, vyživuje a dokonca im dodáva naspäť stratenú farbu a lesk.

Čaj proti cukrovke

V minulosti ľudia, ktorí trpeli cukrovkou sa liečili čajom z orechových škrupín. Postup je veľmi jednoduchý. Stačí, ak jeden krát za šesť mesiacov vypijete tri až štyri šálky tohto zázračného čaju. Jeho užívanie je nie len liečivé, ale je to aj chuťový pôžitok.

Bielenie zubov

Ak túžite po belších zuboch, avšak ste zástanca prírodných spôsobov bez chemických zásahov, bielenie pomocou škrupiniek je to správne riešenie. Škrupinky si podrvte na jemný prášok a zamiešajte ho do svojej zubnej pasty. Vaše zuby budú viditeľne belšie a krajšie.

Pre živú a krásnu pleť

Ak by ste chceli využiť škrupinky na čistenie pleti, môžete to urobiť tak, že škrupinky podrvíte a pridáte ich do mydla na tvár. Jemné podrvené škrupinky krásne vyčistia vaše póry a zbavia vás nečistôt. Tento proces urobte opatrne, aby sa vám škrupinky nedostali do očí.

ZDROJ:takprosto.cc

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>