Odkedy som to vyskúšala, kúpeľňa je krásna a čistá! 6 neoceniteľných tipov na čistenie bez čistiaceho prostriedku

V dnešnom aktívnom svete si každá žena v domácnosti rád v krátkom čase vyčistí byt.

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako to ľahko vyčistiť, pomocou plátku citróna, niekoľko sódy na pečenie, dokonale čistí povrch aj v kúpeľni.

Čistenie kúpeľne bez čistiaceho prostriedku

1. Snehová vaňa

Ak chcete odstrániť žlté škvrny na vani, môžete manuálne vytvoriť čistiaci prostriedok. Rozpustite 1/4 šálky octu, 1/4 šálky sódy na pečenie v 4 litroch teplej vody, potom ju prepláchnite zmesou a nechajte 15 minút stáť. Potom opláchnite studenou vodou, výsledok je úžasný.

2. Čistenie sprchovej hadice

Po chvíli už sprchové hadice nevyzerajú ako nové, ale to neznamená, že ich musíme nahradiť. Ocot môže byť riešením nášho problému. Vložte ocot do vrecka a potom do neho vložte zmotanú hadicu, aby ste ju úplne zakryli. Nechajte stáť 2 hodiny a opláchnite teplou vodou.

3. Brilantné zrkadlo

Zrkadlo je možné ľahko čistiť bez špeciálneho čistiaceho prostriedku. Zmiešajte ocot s jedlou sódou, potom rozotrite na zrkadlo a utrite ho špongiou.

4. Čistite toaletu

Pripravte zmes 60 ml teplej vody, 30 g sódy a 20 ml citrónovej šťavy. Pridajte túto zmes do vnútornej časti záchodovej misy, nechajte ju stáť 2 hodiny a potom ju očistite pomocou kefy. Táto zmes odstraňuje všetky nečistoty a usadený vodný kameň.

5 Hlava sprchy

Sprchová hlava je jedným z najneubrejších predmetov v kúpeľni, ale jednoduchou metódou je dobrý spôsob jej čistenia. Hlavicu umiestnite do plastovej nádoby, ktorú po použití zlikviduje. Pridajte do nádoby a pridajte 1/2 šálky jedlej sódy, 2 lyžice soli, 1/4 šálky octu a teplej vody.

6. Čistenie kovových povrchov

Jednoduchšie, než si myslíte, ako sa zbaviť hrdze. Posypeme trochu soli na oxidované povrchy, nalejeme citrónovú šťavu. Citrónová šťava rozpúšťa hrdzu, soľ sa vstrebáva. Táto operácia sa vykonáva v noci soľou a citrónovou šťavou na to celú noc, aby problémovú oblasť, a ráno opláchnite oblasť s studenou vodou.

 

Vyskúšajte vyššie uvedené postupy, aby sa uľahčilo a skrátilo vaše čistenie.

ZDROJ:ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>