Ochabnutá pokožka na rukách: Takto s ňou zatočíte bez skalpela za pár týždňov

Ako sa zbavujete previsnutej kože na ramenách? Keď koža stráca elasticita začne visieť. Tento problém sa týka tak žien, ako aj mužov. Dnes sa pokúsime vyriešiť tento problém. Je to samozrejme možné, vyžaduje len účasť od nás.

Previsnutá koža na ramenách

Prečo koža na ramenách stráca flexibilitu? Existuje mnoho dôvodov. Dve najbežnejšie sú vek a hmotnosť. Keď starneme, naša pleť má čoraz menej kolagénu. Kolagén je proteín, ktorý sa prirodzene vyskytuje v našom tele a je zodpovedný za elasticitu našej pokožky. Nedostatok dostatočného kolagénu sa začína prejavovať vráskami a záhybmi kožných záhybov.

Koža na pleciach môže tiež visieť kvôli rýchlemu úbytku hmotnosti. Keď sme pevný, rastú naše tukové bunky. Koža sa preto musí stretnúť, aby splnila nový objem nášho tela. Vrátenie sa do predchádzajúceho stavu je však veľmi ťažké. Preto keď rýchlo schudneme, naša pleť nedrží zmeny a bude jej príliš veľa. To znamená, že už nemá svoju flexibilitu a začína sa prevísať.

Preto vieme, že tento proces môže byť určený plynutím času alebo stratou hmotnosti. To však nemení skutočnosť, že klesajúca plecia na pleciach je problém, ktorý by sme sa chceli zbaviť každý z nás. Ako to urobiť? Samozrejme musíme obnoviť elasticitu kože.

Avšak nebude to jednoduché a musíte byť trpezlivý a svedomitý o tomto probléme. Jeden z prvkov celého procesu doplní do nášho tela zložky, ktoré sú potrebné pre pokožku vrátane kolagénu. Druhou etapou spevnenia pokožky sú špeciálne cvičenia. V tomto článku sa zameriavame na zbrane, ale tieto cvičenia sú dostupné na všetkých častiach tela.

Pripravte sa na účinok, ktorý sa okamžite nezobrazí. Musíte byť trpezliví. Nesľubujeme vám zlatý liek, ktorý sa bude aplikovať len raz na kožu a bude ráno perfektný. Niečo také jednoducho neexistuje. Jediným spôsobom je správna strava a cvičenie (alebo plastická chirurgia).

Ako obnoviť elasticitu pokožky

Začnime s otázkami súvisiacimi s výživou, konkrétne s vitamínmi, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri rekonštrukcii našej pokožky. Suchá koža nemôže byť pevná a vitamín nedostatky, ktoré spôsobujú suchú pleť je vitamín A. Dobrým zdrojom vitamínu A je mlieko, syr, vajcia, pečeň, losos a makrela. Preto stojí za to obohatiť vašu stravu týmito výrobkami.

Naša pokožka potrebuje tiež vitamín E. Aby sme ho mohli dodať, môžeme si ho rozotrieť s olejom, ktorý ho ďalej posilní a zvlhčí. Olivový olej je veľmi dobrým zdrojom. Navyše ju nájdeme v slnečnicových semenách alebo orechoch.

Samozrejme, nezabúdajme na kolagén, ktorý je tu najdôležitejším prvkom stravy zameranej na opätovné spevňovanie našej pokožky. Mnohí z nás si myslia, že jediným zdrojom kolagénu sú špeciálne pleťové krémy, nie. Tiež ju nájdeme v prírodných produktoch alebo výživových doplnkoch. Kolagén je prirodzeným prvkom spojivového tkaniva, a preto ho nájdeme v prírodných produktoch živočíšneho pôvodu. Vieš čo? Ak uvažujete o želatíne, potom je to samozrejme veľmi dobré smerovanie. Dobrým zdrojom to bude želé z bravčovej nohy. Želé ovocie bude tiež dobré. Všetko, čo obsahuje prírodnú želatínu.

Pre ľudí, ktorí nemajú radi varenie, môžem odporučiť kolagén v kapsulách, ktoré nájdete v mnohých lekárňach. Jeho asimilácia je jednoduchá, pretože stačí prehltnúť kapsulu. Môžeme ju nájsť aj v práškovej chrupke alebo v žraločej plutve. Chrupavku žraloka možno tiež kúpiť vo forme tabliet.

Cvičenie pre previsnuté ruky

Doska

Doska je skvelým cvičením na posilnenie tricepsových svalov. Umožnia nám získať pevné ramená a odstrániť prehnuté kože. Zoberte pozíciu (zobrazenú na obrázku nižšie) a podržte ju po dobu 30 sekúnd. Oddeľte 30 až 90 sekúnd, podľa potreby a zopakujte. Ak ste začiatočník, môžete toto cvičenie vykonávať na kolenách namiesto na prsty. Začnite štyrmi opakovaniami, ktoré nahradia začiatočnú ruku.

Ženské kľuky

Ženské kľuky sú odlišné od mužských, pretože ich robíme na podporovaných okruhoch. To uľahčuje prácu prenosom menej zaťaženia do rúk. To však postačuje na to, aby sme mohli upevniť svoje ruky. Pokľaknite a podporte ruky. Zaveďte vousy na zem, počkajte 3 sekundy a vráťte sa do východiskovej polohy. Na začiatku vykonajte 10 opakovaní cvičenia. Potom pridajte ďalšiu sériu desiatich opakovaní s 30sekundovými prestávkami.

Samozrejme, ak máte silu, môžete robiť bežné kľuky. Takéto cvičenie bude ešte efektívnejšie.

Cvičenie s činkami

Stojte rovno. Ak nemáte činku, môžete použiť 1,5-litrovú fľašu naplnenú vodou. Uchopte ju do rúk a zdvihnite ho do výšky hlavy, ktorá je ohnutá v lakťoch. Teraz ich zdvihnite až na plné rozšírenie. Držte ich na tri sekundy a pomaly ich opäť spustite do východiskovej pozície. Vykonajte 10 opakovaní tohto cvičenia. Ak spravujete, pridajte ďalšiu sériu 10 opakovaní v 30 sekundových intervaloch.

Druhé cvičenie s činkou je veľmi podobné, ale tu vyrastáme iba jednu ruku do výšky hlavy. Potom ju preložíme za hlavu na druhú stranu. Vrátime sa do východiskovej pozície a urobíme to isté s druhou rukou. Vykonávame 10 opakovaní pre každú z nich.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>