Nové fakty o vajciach, jednoznačne ich treba zaradiť do svojho jedálnička

Iste ste počuli, že mnoho vajec by sme nemali jesť, pretože obsahujú veľké množstvo cholesterolu . Ale nie je to celkom pravda. Mnohé štúdie preukázali, že použitie vajec k jedlu je veľmi užitočné, pretože sú – veľkým zdrojom bielkovín , ktoré sú tak nevyhnutné pre naše telo.

Odborníci na výživu sa domnievajú, že pre normálne telesné fungovanie dospelých, by sme mali jesť 2-3 vajcia denne.

Čo sa stane, keď začneme jesť 2 vajcia denne

  • Znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb.Fínski vedci ukázali, že 4 vajcia týždenne chránia telo pred kardiovaskulárnymi chorobami a poruchami endokrinného systému. To platí predovšetkým pre mužov, pretože sa ukázalo, že vaječný cholesterol chránia zdravie pre akýkoľvek životný štýl.Vajcia obsahujú „správny“ cholesterol, ktorý nepoškodí telo, ale naopak posilňuje ho.
  • Tehotenstvo potečie lepšie.Vajcia obsahujú vitamín B4. Ako každý vie, že stimuluje srdce a pomáha telu zbaviť sa toxínov a účinkov antibiotík.Tiež vajcia – majú zdroj vitamínu B9. B9 – kyselina listová  je nutná pre normálny vývoj centrálneho nervového systému nenarodeného dieťaťa.
  • Spomaliť proces starnutia.Vaječné žĺtky obsahujú veľké množstvo karotenoidov (antioxidanty), ktoré spomaľujú proces starnutia.
  •  Znížiť riziko vzniku rakoviny.Štúdia, zverejnená v «Breast Cancer Research» časopisu, ukázala, že ženy, ktoré denne konzumujú vajcia, riziko rakoviny prsníka sa znižuje o 18%.
  •  Zlepšenie kože a stav vlasov.Vajcia sú bohaté na biotín, vitamín B12 a bielkovín. Tieto živiny sú dôležité pre zdravie vašich vlasov a pleti krásu.
  •  Zlepšenie zraku.To je spôsobené tým, že vajcia obsahujú veľké množstvo vitamínu A, luteín a zeaxantín.
  • Extra hmotnosť .Vajcia sú považované za jeden z najlepších zdravej výživy, pretože ich glykemický index je nula.Odborníci na výživu hovoria, že ľudia, ktorí majú nadváhu, majú obedné pokrmy z vajec. Tým sa urýchli proces chudnutia. Je dokázané, že tak, ako sa zbaviť kíl navyše dochádza k 65% rýchlejšie než tí, ktorí jedli raňajkách potraviny s rovnakým množstvom kalórií, ale bohaté na sacharidy.
  • Urýchliť metabolizmus.Vajcia obsahujú živiny cholín, ktorý je potrebný pre rôzne metabolické procesy v tele.
  •  Posilnenie kostí.Takmer každý vie, že vitamín D a vápnik je potrebná pre kosti a zuby.

Jeden výrobok, a aký prínos! Nezabudnite pridať vajcia vo svojej každodennej strave, efekt nebude trvať dlho!

Zdieľajte tento informatívny článok s priateľmi!

ZDROJ.sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>