Nikto nechce, aby jeho uteráky boli hrubé a drsné ako šmirgeľ, po tomto jednoduchom triku budú mäkké a nadýchané

Každá gazdinka si určite všimla, že časom froté uteráky strácajú mäkkosť a nadýchanosť. Získavajú tuhosť a stávajú sa nepružnými. Zmäkčovače nie vždy sa vyrovnajú  s ich úlohou.

Vyskúšajte domáci a veľmi jednoduchý spôsob, ktorý ľahko urobí váše uteráky načechrané a mäkké.

Ako mať mäkké a nadýchané froté uteráky

1. Umytie froté uterákov je jemná záležitosť

Pri praní froté uterákov je dôležité prať ich oddelene od ostatných vecí. Dôležité je, aby práčka nebola upchatá! Nadýchané a mäkké uteráky len nenávidia kŕče, takže je najlepšie prať nie viac ako 3 kusy naraz. Najlepšia voľba, berúc do úvahy veľkosť bubna, by mala byť naplnená najviac do polovice.

2. Froté uteráky: tenšie pranie len sušenie

Uteráky sú ešte menej stiesnené keď ich umelo sušíte. Ohrievače, sušiace skrine sú nepriateľmi mäkkosti a nadýchania. Slnko tiež veľmi neobľubujú! Najlepší spôsob, ako sušiť mokré froté uteráky je zavesiť na tienistom mieste. Otvorený vzduch je tiež dobrý. Ako posledná možnosť je klasické sušenie na lane alebo priečke v kúpeľni alebo na chodbe. Je tiež dôležité, aby froté uteráky úplne vyschli. V opačnom prípade môžu nepríjemne zapáchať, a keď sú zabalené v skrini, stávajú sa zdrojom plesní plesní.

Domáci recept aby froté uteráky získali svoj pôvodný vzhľad

Budete potrebovať:

  • 150 ml octu
  • 75 g sódy

Postup:

Teraz musíte do práčky naložiť froté uteráky. Nie viac ako polovica bubna. Namiesto čistiaceho prostriedku musíte naliať ocot a spustiť režim prania bez žmýchania a oplachu. Po ukončení prania budete musieť reštartovať cyklus a namiesto prášku pridať sódu. V tomto prípade je potrebné opláchnutie a odstreďovanie. Skúste to a presvedčte sa sami: vaše froté uteráky budú ako nové! Budú mäkké, našuchorené a veľmi príjemné na dotyk. Podeľte sa o túto radu so známymi gazdinkami – budú vďační!

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>