Nikdy viac nevyhadzujte banánové šupky, sú skvelým pomocníkom v domácnosti a to, niekoľkonásobne

Banány nie sú len najpopulárnejšou občerstvením na svete. Môžu byť tiež použité aj na krásu. S ním môžete pestovať vnútorné rastliny, leštiť striebro a oveľa viac.

1. Maska na tvár

Prečo botox, keď banány sú v kuchyni? Správne môžete použiť banán ako prirodzenú masku na tvár, ktorá hydratuje pokožku a zanecháva ju zdravú a žiarivú. Banán rozmiešajte na hladkú pastu a opatrne ju pokryte oblasťou tváre a krku. Nechajte ho vysušiť a opláchnite.

2. Šťavnaté mäso

Listy banánov sa bežne používajú v mnohých ázijských krajinách na varenie mäsa, pretože sa stáva jemnejšie. Samotný banán má túto schopnosť. Preto, pri ďalšom varení pečienky, môžete pridať zrelý olúpaný banán, aby ste predišli tuhosti mäsa.

3. Čistenie koženej obuvi

To sa môže zdať trochu zvláštne, ale použitie banánovej kôry je vlastne skvelý spôsob, ako vrátiť lesk koženým topánkam. Najskôr odstráňte zvyšky vláknitých materiálov z kôry, potom začnite trením vnútornej časti kožky na topánkach. Keď je všetko pripravené, utrite predmet papierovou utierkou alebo mäkkou handričkou. Túto techniku ​​môžete použiť na obnovu koženého nábytku. Po prvé, otestujte ho na malej ploche, a potom ich môžete vyleštiť celé.

4. Čistenie vnútorných rastlín pred znečistením

Sú listy vašich izbových rastlín zaprášené? Jednoducho utrite každý list banánovou kôrou. Odstráni všetky zvyšky z povrchu a nahradí ju lesklým leskom.

5. Zbaviť sa vošiek

Hmyz napadá rastúce kríky alebo iné rastliny? Kúsok anánovej šupky a umiestnite pár centimetrov do hĺbky okolo rastlinny postihnutej voškami a malý škodci čoskoro zmiznú.

6. Zmäkčenie suchej kože

Aby sa pokožka bola hladká a žiarivá, potrite si telo s banánom. Pre jemný peeling môžete spraviť mix banánového pyré s hnedým cukrom. Pri priemernom čistení skúste miešať banán s morskou soľou. Ak naozaj potrebujú dobrý a silný peeling, zomeľte marhuľové jadierka a pridajte banán, aby skutočne čistí pokožku hlboko.

7. Poskytnutie prvej pomoci

Kôra banánov má protizápalové funkcie. To znamená, že je vhodný na uhryznutie, malé škrabance a spálenú pokožku. Všetko, čo musíte urobiť, je položiť banánovú kôru na postihnutú oblasť.

8. Odstránenie bradavíc

Bradavice sú hrubé a nepríjemné, takže nie je potrebné hovoriť, že sa ich každý chce zbaviť. Použitie banánových šupiek proti bradaviciam je dobrým nástrojom, ktorý je ľahko dostupný. S kúskom kôry pokryte postihnutú oblasť pomocou vnútra a nechajte ju tam na noc. Ráno si môžete všimnúť nejaké zlepšenie. Postup opakujte každú noc, kým nezmiznú.

9. Bielenie zubov

Každý chce perlovo biele zuby, ale tento postup je veľmi drahý. Banánová kôra obsahuje kyselinu citrónovú, ktorá rozjasňuje povrchové škvrny na zuboch. Po rannom čistení zuby utrite pokožkou banánov na ich povrchu asi dve minúty každý deň.

10. Zbaviť sa triesok

Črepy môžu byť skutočnou bolesťou. Prírodné enzýmy v banánovej šupke môžu pomôcť odstrániť fragmenty, ktoré zostali vo vnútri pokožky. Aplikujte kôru na pokožku po dobu až 30 minút a pomôže vám posunúť črep na povrch.

11. Ľahké pálenie záhy

Banány sú alkalické plody, čo znamená, že môžu pomôcť neutralizovať kyselinu v žalúdku. Môžete pravidelne konzumovať banány ako domáci liek na pálenie záhy. Pridajte banán na raňajky, aby ste pomohli žalúdku počas celého dňa. Banán je nielen chutné a užitočné liečenie, ale aj nepostrádateľná vec, ktorá sa používa pri riešení mnohých problémov.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>