Nikdy nerobte tieto veci pred spaním! Efekty si okamžite všimnete

 

Spánok je nesmierne dôležitý pre naše zdravie a pohodu. Ak zle spíme, pravdepodobne budeme mať zlý deň. Existujú veci, ktoré uľahčujú spánok a veci, ktoré sťažujú spánok. Viete, čo by ste nikdy nemali robiť skôr, než zaspíte, ak chcete spať?

Fyzická námaha

Aj keď si myslíte, že po náročnom tréningu okamžite zaspíte, bohužiaľ sa mýlite. Telo a telo sú tak stimulované, že bude pre vás ťažké zaspať. Cvičenie tiež spôsobuje zvýšenie telesnej teploty, predtým ako zaspíte , musíte sa trochu ochladiť.

Tukové jedlo

Posledné jedlo by malo byť najmenej 2 hodiny pred spaním . Vyhnite sa jedeniu zvlášť mastných potravín. Ak budete jesť, vaše telo bude zaneprázdnené trávením a nebudete dobre odpočívať.

Iba spálňa

Je veľmi dôležité, aby miestnosť, v ktorej spíte, bola len na relaxáciu . Nemali by sme na tom pracovať. Za žiadnych okolností by ste nemali nosiť svoj laptop do postele.

Káva

Je zrejmé, že káva stimuluje naše telo. Nikdy ju nepila pred spaním , nebudete zaspať príliš skoro.

Alkohol

Bohužiaľ sa stáva, že večer pijeme alkohol . To má veľmi negatívny vplyv na náš spánok. Aj keď si myslíte, že pivo alebo pohár vína vám umožňuje upokojiť sa a upokojiť sa, je to nesprávne myslenie. Váš spánok bude narušený a kratší.

Prášky na spanie

Prášky na spanie by sme mali brať iba ako poslednú možnosť . Ak ich zneužijeme, problémy so spánkom sa zvýšia. Telo si na nich zvykne natoľko, že bez nich nebudete zaspať tak skoro.

Elektronické zariadenia

Pred spaním by sme sa nemali pozerať na obrazovku bunky alebo počítača . Vyžarujú modré svetlo, ktoré stimuluje vaše telo namiesto jeho umlčania. To tiež vedie k prerušeniu výroby melatonínu , ktoré potrebujeme pre správny spánok.

Hormóny

Hoci sa tejto situácii nedá zabrániť, rozhodli sme sa ju spomenúť. Po narodení prechádzajú vaše hormóny zmenami, ktoré môžu brániť vášmu spánku. Rozhodujúcim faktorom nie je iba tehotenstvo, menopauza a to môže viesť aj k menštruácii.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>