Nikdy neprikladajte túto položku na vajcia. Zabíja metabolizmus

Vajcia sú veľmi častou a dobrou voľbou na raňajky. Sú to najdokonalejší produkt, aký nám príroda môže dať, zdroj vitamínov a minerálov, mastných kyselín a dobre absorbovaných bielkovín. Jesť niekoľko vajec týždenne má pozitívny vplyv na naše zdravie.

Už jedno vajíčko nám dáva pocit sýtosti na dlhú dobu a je veľmi výživné, aj keď obsahuje iba 80 kalórií. Bolo dokázané, že vajcia nie sú vôbec dôvodom na zvýšenie cholesterolu, pretože zvyšujú hladinu tohto dobrého a znižujú hladinu triglyceridov v krvi. Nájdeme je väčšinu vitamínov a minerálnych látok, mastných kyselín omega-3 a omega-6. Aminokyseliny v ňom obsiahnuté pokrývajú celý dopyt nášho tela a jeho bielkoviny sa vstrebávajú omnoho lepšie, ako sa nachádzajú v mäse.

Je tu jedna prísada, ktorej by sme sa mali vyhýbať kombinovaniu s vajcami . Toto je produkt, ktorý ich, nanešťastie, obvykle sprevádza. Hovoríme o chlebe, ktorý v kombinácii s vajcom doslova zabíja náš metabolizmus. Preto by sme sa mali vzdať miešaných vajíčok sprevádzaných sendvičmi, vyprážanými vajíčkami a opekanými sendvičmi. Táto kombinácia má veľmi negatívny vplyv na metabolizmus.

Má nízky obsah vlákniny, vitamínov a minerálov, obsahuje príliš veľa soli a pomaly absorbuje cukry. Má však vysoký glykemický index a jeho spotreba spôsobuje rýchly výbuch inzulínu. Spomaluje náš metabolizmus tak efektívne, že nám nedovolí schudnúť .

Celozrnný chlieb samozrejme nie je tak zlý výber ako biely. Najlepšie je však vynechať aj ten.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>