Nikdy nepridávajte tento materiál do vajec. Zabíja metabolizmus!

Vajcia sú veľmi časté a dobrá voľba pre raňajky. Sú to najdokonalejší produkt, ktorý nám príroda môže poskytnúť, zdroj vitamínov a minerálov, mastné kyseliny a dobre absorbovaný proteín. Konzumácia niekoľkých vajec týždenne má pozitívny vplyv na naše zdravie.

Len jedno vajíčko nám dlhodobo dáva pocit plnosti a je veľmi výživné, aj keď obsahuje iba 80 kalórií. Bolo dokázané, že vajcia nie sú príčinou zvýšeného cholesterolu, pretože zvyšujú hladinu tohto dobrého jedla a znižujú hladinu triglyceridov v krvi. Nachádzame v nich väčšinu vitamínovminerálovOmega-3 a Omega-6 kyselín. Aminokyseliny obsiahnuté v ňom pokrývajú všetky potreby nášho tela a jeho bielkoviny sa absorbujú omnoho lepšie ako v mäse.

Tam je jedna zložka, ktorá by sa mala vyhnúť vajcia. Je to produkt, ktorý ich bohužiaľ najčastejšie sprevádza. Hovorím o chlebe, ktorý v kombinácii s vajcom doslova zabíja náš metabolizmus. Preto by sme sa mali vzdať miešaných vajec v spoločnosti sendviča, vyprážaných vajec na toaste alebo sendviča s vareným vajcom. Táto kombinácia má veľmi negatívny vplyv na metabolizmus.

Má nízky obsah vlákniny, vitamínov a minerálov, obsahuje príliš veľa soli a pomaly stráviteľné cukry. Na druhej strane má vysoký glykemický index a jeho spotreba spôsobuje rýchly výbuch inzulínu. Spomaľuje náš metabolizmus tak efektívne, že nám nedovoľuje schudnúť.

Samozrejme, celozrnný chlieb nie je taký zlý ako biely. Najlepšie je však vzdať sa úplne.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>