NIEKOĽKO ĽUDÍ V NEMECKOM OŠETROVATEĽSKOM DOME PO OČKOVANÍ OCHORELO NA KORONAVÍRUS

V bavorskom ošetrovateľskom dome majú ľudia, ktorí už dostali prvé očkovanie, pozitívny test na korónu. Teraz nie je isté, aký je postup pri druhom očkovaní a ako mohlo dôjsť k infekcii.

Čas bol pre všetkých prekvapením. Týždeň po prvom a dva týždne pred tým, ako majú obyvatelia a zamestnanci dostať druhé očkovanie Sars-Cov-2, prepuklo ochorenie v opatrovateľskom dome Sonnen-Blick v Kupse.

Chráni prvé čiastočné očkovanie pred vírusom alebo nie? Existujú nejaké vedľajšie účinky, ktoré sa podobajú príznakom infekcie? Môžu sa ľudia napriek príznakom podrobiť druhému očkovaniu? Dostali všetci tí, ktorí mali pozitívny test, prvé očkovanie?

Čas očkovania ako vysvetlenie?

Na otázku však odpovedala hovorkyňa PEI Susanne Stoeckerová. Hovorí, že pre opatrovateľský dom Küps existuje niekoľko možných vysvetlení. Prvá možnosť sa jednoducho zaoberá načasovaním infekcie:

„Ak majú ľudia v domove s opatrovateľskou službou pozitívny test na Sars-Cov-2 týždeň po očkovaní, je možné, že boli infikovaní pred očkovaním. Ak ide o preventívne očkovanie a nie o terapeutické očkovanie, už nemôže mať žiadny ochranný účinok. ““

Infekcia skoro po očkovaní?

Druhá a tretia možnosť súvisia s pravdepodobnosťou ochrany a časom po očkovaní: „Môže sa tiež stať, že k infekcii došlo krátko po očkovaní,“ píše hovorca ústavu.

Výrobca Biontech to naznačuje aj vo svojich informáciách o produkte. Štúdie s 10 000 jedincami preukázali, že existuje 95-percentná pravdepodobnosť ochrany pred očkovaním . Štatisticky teda môže päť percent dostať Sars-Cov-2 aj po úplnom očkovaní. Úplná ochrana, ktorá funguje na 95 percent, začne až sedem dní po druhej dávke.

Aj pri prvej dávke môže účinkovať čo i len čiastočná ochrana sedem dní. Hovorca ústavu píše:

„Predtým môže existovať čiastočná ochrana, ale sedem dní po prvom očkovaní nemôžete predpokladať, že ste chránení.“

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>