Niekoľko jednoduchých tipov ako odstrániť toxíny z pečene, obličiek a močového mechúra prirodzene a bez liekov

Vaša pečeň, obličky a močový mechúr sú všetky dôležité orgány, ale ľudia ich v dlhodobom horizonte často prehliadajú a môžete skončiť zle. Máme niekoľko jednoduchých tipov, ktoré udržia vaše telo zdravé aj v nasledujúcich rokoch.

Niektoré z najdôležitejších tipov, ktoré vám pomôžu udržať vaše obličky a toxíny v mechúre zdarma!

1. Vyraďte soľ a alkoholické nápoje

Mnohé z týchto potravín sa stali súčasťou našej dennej stravy, ale v skutočnosti by ste ich mali konzumovať len s mierou. To zahŕňa kávualkoholické nápojesoľ a potraviny s vysokým obsahom bielkovín. Snažte sa mať mini detox každých pár dní a vziať si pauzu od konzumácie týchto potravín asi dvakrát týždenne. Ako je uvedené vyššie, môžete dokonca nájsť nesolené verzie vašich obľúbených slaných potravín.

2. Doprajte si viac čaju, vody a … brusníc

To znamená, že jedlo nie je váš nepriateľ, pretože existuje veľa potravín, ktoré môžete pridať do svojho jedálnička pomôcť pri znižovaní toxínov v tele. Patrí medzi ne nápoje ako zelený čaj , zázvorový čaj a čistá voda . Pridanie viac ovocia a zeleniny do svojho jedálnička,  najmä brusnice a hnedé riasy, môže tiež pomôcť v tomto ohľade. Pamätajte si, že ovocie, aby pre ľahké raňajky, dezert, a dokonca aj občerstvenie!

3. Vezmite si vitamíny

Existuje mnoho podporných bylín, ktoré tiež pomáhajú s udržaním zdravých obličiek ako vitamín B-6, omega-3 a citrát draselný. Všetky 3 vám môžu pomôcť znížiť riziko vzniku obličkových kameňov. Mnohé z nich môžu byť pridané aj pomocou ľahko použiteľných multivitamínov.

4. Nezabudnite na rovnováhu svojho duševného a fyzického zdravia

Stres nie je len otravný, ale môže si tiež vyberať daň na tele, dokonca aj poškodzovať vaše orgány. Jednoduchá meditačná rutina, ako napríklad dychové cvičenia, vám môže pomôcť zvládnuť stres; dobre dýcha tiež pomáha okysličovať celé telo. Ďalšia jednoduchá liečba nazývaná hydroterapia využíva vodu na úľavu od bolesti, ktorá môže pomôcť vášmu obehovému systému, ako aj dodať vášmu telu a mysli nejaký veľmi potrebný odpočinok.

5. Vyskúšajte Kegel cvičenia pre váš močový mechúr

Môže vás prekvapiť, že existujú spôsoby, ako môžete pomôcť svojmu močovému mechúre, ale existujú.  Dr. Arnold Kegel vyvinul tieto cvičenia panvy v roku 1948 na pomoc ženám so stresovou inkontinenciou moču, najmä po pôrode alebo menopauze. Ak sa vykonávajú pravidelne, môžu pomôcť zabrániť úniku močového mechúra. Je to jednoduché, jednoducho si stiahnite svaly panvového dna a potom ich uvoľnite, držte ich po 10 krát. 10 z nich, 10 stojacich, 10 pri sedení a 10 pri ležaní. Vykonajte túto akciu 3 krát denne. Uistite sa, že váš močový mechúr je prázdny predtým, ako ich vykonáte. A keďže ťa nikto nevidí, môžeš robiť tieto cvičenia, keď prechádzaš svojou každodennou rutinou.

6. Cvičte pečeň

Existuje niekoľko cvičení, ktoré môžu tiež pomôcť pečeň. Môžete cítiť svoju pečeň stlačením hore a pod rebrami na pravej strane. Môžete ju stlačiť, trieť, alebo ju ľahko zľahka 100 krát za deň, aby bola zdravá. Okrem toho môžete tiež vyskúšať cviky, ktoré nájdete na internete, dokážu urobiť svet divov pre vašu pečeň.

 

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>