Nie ste schopní dodržať detox, lebo ste počas neho príliš hladní? Vyskúšajte tento, nikdy nebudete pociťovať hlad

Ak by sme to nazvali diétou, bol by to asi nesprávny názov. Pri tejto  očiste totiž nikdy nebudete pociťovať hlad. Je vynikajúce, pretože prečistí nielen čreva, ale aj celý metabolizmus a schudnete z nej jedna radosť. Kefír a pohánka, priatelia! To je náš recept.

Výsledkom konzumácie kefíru a pohánky po dobu jedného týždňa sú minimálne 3 kilogramy z Vašej pôvodnej váhy. Pohánka aj kefír majú na telo takéto účinky, že ich môžete konzumovať prakticky donekonečna. Neexistuje hranica, kedy by ste mali prestať.

Aké sú ich účinky?

Pohánka je mimoriadne nízkokalorická potravina, ktorá je ale neuveriteľne bohatá na živiny. Obsahuje veľké množstvo proteínov, rovnako ako horčík, fosfor, železo, vitamíny a aminokyseliny. Kefír zase podporuje správnu funkciu tráviaceho systému a vylučovaním odstraňuje z tela toxíny. Po tejto očiste sa Vám zlepší pokožka, zbavíte sa stresu a nespavosti a budete sa cítiť pripravení na ďalší týždeň. Pohánka dáva telu pocit plnosti a ľahkosti zároveň.

Kontraindikácie konzumácie

Ako všetko, aj očisty majú svoje kontraindikácie, preto by sme sa do nich nemali nikdy vrhať bezhlavo. Pri kefírové-pohánkovej očiste je dôležité užívať multivitamíny, pretože pohánka aj napriek výživovú hodnotu nedokáže dať telu toľko vitamínov a minerálov, koľko potrebuje na normálne fungovanie. Aby ste sa necítili unavení, nezabúdajte telo dopĺňať potrebnými látkami. Táto očista nie je vhodná pre dojčiace a tehotné matky a tiež pre ľudí s ochorením tráviaceho ústrojenstva.

7 dní očisty

Strava počas siedmich očistných dní by mala byť zložená prevažne z pohánky. Ak nemáte radi kefír, môžete ho nahradiť nízkotučným jogurtom, dbajte však na to, aby ste ho neskonzumovali za deň viac ako liter. Nezabúdajte piť veľa vody. Kefír konzumujte buď so samotnou pohánkou alebo približne polhodinu pred jej konzumáciou. Úbytok na váhe začnete zaznamenávať už tretí deň.

Bez chuti?

Môže sa zdať, že pohánková diéta sa Vám zdá fádny a bez chuti a neviete si predstaviť, ako niekto dokáže celý týždeň jesť len toto. Nemusíte sa strachovať. Pohánku si môžete skombinovať na raňajky so sušeným ovocím a bielym jogurtom. Na obed si ju môžete pripravovať so zeleninou na spôsob rizota, prípadne si z nej urobte polievku s cesnakom a majoránom. Všetky kombinácie sú fantastické a Vašej očiste nijako neuškodí.

Zabudnite na tuk a cukor

Jediné obmedzenie, ktoré so sebou očista prináša je pochopiteľne zákaz konzumácie cukru a tuku. Ak sa budete chcieť po očiste k týmto zložkám predsa len vrátiť, neočakávajte, že si váhu udržíte. Snažte sa sladkosti a mastné jedlá aspoň obmedziť, ak je nie ste schopní z jedálnička úplne vylúčiť.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>