Nevstávajte z postele, kým nevykonáte tieto cvičenia. Pozrite sa, prečo a začnete hneď zajtra ráno

Väčšina z nás ráno vstáva do práce. To môže byť ako na pretekoch, pretože existuje toľko iných vecí, ktoré je potrebné urobiť, musíte sa obliekať, musí pripraviť raňajky pre rodinu. Avšak, teraz ukážeme, cvičenie, ktoré možno vykonať aj v posteli, ak sa stane každodennou rutinou budete oveľa šťastnejší, aktívnejší a zdravší.

Nie je potrebné vynaložiť úsilie na vykonávanie cvičení a môžete ich pohodlne cvičiť v posteli. Ranný pohyb prebudí telo tak, aby bol váš deň jednoduchší. Cvičenie pomáha predchádzať bolesti chrbta a dolnej časti chrbta. Tieto svetelné cvičenia by sa mali robiť každé ráno aj u starších ľudí.

1. Natiahnite si chrbát

Ľahnite sa na chrbát, natiahnite nohy, natiahnite ruky, držte ruku a dotknite sa steny. Dýchajte hlboko, zotrvajte aspoň 20 sekúnd, váš chrbát sa osvieži v tejto polohe.

2. Zahrejte svoje kĺby

Ľahko sa položte na chrbát, zdvihnite pravé koleno a položte na ňu ľavú nohu. Držte pravú nohu, nechajte ju na 5 sekúnd a dýchajte hlboko. Opakujte s druhou nohou, prax päťkrát s oboma nohami, pohyb bude jednoduchší, keď zahrejete kĺby.

3. Zdvihnite nohy

Na chrbte zdvihnite ohnuté nohy až po hrudník. Uchopte ho rukami a nechajte ho na 10 sekúnd. Opakujte šesťkrát.

4. Rotácia

Táto prax urýchľuje krvný obeh a pohybuje chrbtovými svalmi. Posaďte sa na chrbát a natiahnite ľavú ruku na stranu. Vytiahnite nohy hore a odbočte vpravo, ale nechajte si chrbát rovno. Zostaňte v tejto polohe 10 sekúnd, potom prejdite na druhú stranu, opakujte šesťkrát na oboch stranách.

5. Strečing

Posadiť, natiahnuť nohy a predkloniť. Držte ruky z vašich nôh, takže zostať po dobu 10 sekúnd.

Posaďte sa na okraj postele, položte nohy dole a nakloňte sa dopredu. Svojím rukami sa dotknite zeme a ponechajte ich tak 5 sekúnd. Toto cvičenie vám pomáha zbaviť napätia a má dobrý účinok na vaše svaly.

ZDROJ:ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>