Neviete čo vám je? Stačí sa pozrieť na svoje nechty a môžete to ľahko zistiť

Čo je najdôležitejšie? Nie sú to ani peniaze, nie je to ani úspech, ale je to zdravie. Práve to by sme nemali podceňovať, pretože náš zdravotný stav priamo ovplyvní, ako dlho na tomto svete budeme. Ak sa obávate, že s vami niečo nemusí byť v poriadku, dá sa to pomerne jednoducho zistiť. Ako? Pozrite sa na svoje nechty. Podľa nich spoznáte, čo vám je. Aké veci vám môžu signalizovať? Zistite to.

Mäkké nechty

Sú ukážkou toho, že má vaše telo nedostatok železa. To je potrebné doplniť. Ideálnym zdrojom nie sú len doplnky stravy, pretože je vhodné dať si napríklad aj obľúbené červené mäso.

Biele škvrny na nechtoch

Ak sa objavujú, môže to byť dané buď len drobnými poraneniami, alebo tým, že vám chýba zinok. Ako túto látku doplniť prírodnou cestou? Skúste opäť červené mäso, ale aj hrách, alebo tekvicové semienka.

Krehké nechty

Okrem nedostatku železa môže byť príčinou aj dehydratácia, ale aj nedostatok vitamínu B. Ako doplniť železo viete. Ďalej je potrebné dostatočne piť a pridať do jedálnička potraviny, ktoré obsahujú pokiaľ možno širokú škálu vitamínov zo skupiny B.

Žlté nechty

Tento stav znamená, že má vaše telo nedostatok vitamínu E. Preto je nutné dodávať do stravy jedlá, ako sú sladké zemiaky, rovnako ako lieskové orechy alebo arašidy, ale aj rôzne druhy klíčkov. Po niekoľkých týždňoch by malo byť všetko v poriadku.

Ryhy na nechtoch

Pokiaľ sa jedná o ryhy ktoré sú vo vodorovnom smere, môže to byť celková nedostatok vitamínov, oslabenie organizmu, ale aj prežité traumu. Odporúčame niekoľkodňový pokoj, ďalej doplnenie vitamínu A, rovnako ako je na mieste zvýšiť aj príjem bielkovín.

Ak sa naopak objavia zvislé ryhy, znamená to nielen už spomínaný nedostatok vitamínov a tiež minerálov, ale aj podvýživu. Je na mieste upraviť svoj jedálniček tak, aby bolo jedla dostatok a aby bola strava pokiaľ možno čo najpestrejšia.

Pleseň na nechtoch

Tá môže značiť, že je plesňové ochorenie tiež vo vašom tele. Ako proti nemu bojovať? Odporúčame bylinky, rovnako ako antioxidanty. Ďalej určite nezabúdajte ani na známeho pomocníka v podobe cesnaku, ktorý vám pomôže eliminovať aj daný typ ochorenia.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>