Neuveriteľne zdravá kombinácia na raňajky – reguluje krvný cukor, znižuje hladinu cholesterolu a pomáha vám znižovať telesnú hmotnosť

Určite budete chcieť na raňajky niečo, čo naštartuje organizmus, poskytne vám zdravotné výhody a udrží energiu počas celého dňa.

No, máme odpoveď pre vás!

Nasledujúci recept na raňajky je tak úžasný, že môže skutočne regulovať hladinu cukru v krvi, znižovať hladinu cholesterolu a zbaviť sa žalúdočných tukov.

Ako viete, raňajky sú jedným z najzdravších jedál počas dňa. Nie je múdre ich nikdy preskočiť, takže sa uistite, že každý deň ráno budete jesť správne.

Chia semená a ovsené raňajky môžu byť len zápasom vyrobeným v nebi pre vás. Obe prísady sú super zdravé a poskytujú im posilnenie metabolizmu a imunity, ktoré musia prejsť celý deň.

Okrem toho poskytujú vlastnosti na zníženie telesnej hmotnosti a môžu roztaviť brušný tuk a prebytok tuku v tele.

Ovos je plný beta-glukánu rozpustných vlákien, ktorá môže vyrovnať hladinu cukru v krvi, znížiť zlý cholesterol a posilniť srdce.

Okrem toho ponúka slušný obsah bielkovín, vlákniny a minerálov.

Na druhej strane, semená chia  poskytujú omega 3 a omega 6 vo veľkých dávkach a majú viac vápnika ako mlieko a iné mliečne výrobky. Opäť, chia semená môžu pomôcť srdcu fungovať správne a dať veľa antioxidačných a protizápalových výhod.

Chia semená sa odporúčajú pre ľudí trpiacich artritídou a môžu znížiť aj hladinu cholesterolu.

Recept

Zloženie, ktoré potrebujete:

  • 1 šálka ovsa
  • 2 šálky vody
  • 2 čajové lyžičky vanilkového prášku
  • 1 lyžička škoricového prášku
  • 2 lyžice medu
  • 1 štipka morskej soli
  • 4 lyžice chia semien

Príprava:

Do hrnca pridajte vodu, škoricu a vanilku. Prineste k varu a potom znížte teplo a pridajte ovos. Znova nechajte variť 5 minút do varenie a odložte. Zakryjte a nechajte 5 minút odpočinúť.

Pridajte med soľ a dobre premiešajte. Nalejte zmes do misy a zatiaľ je to ešte horúce pridajte chia semená.

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>