Neuveriteľné výhody pridania 2 banánov do stravy, o ktorých asi ani netušíte

Slovo „banán“ je zaujímavé povedať, to sa valí priamo z jazyka. Chutné ovocie je nasýtené prvkami, ktoré dodávajú nášmu telu úžasné vlastnosti. Sú plné živín, vlákniny, vitamínov a prírodného cukru, ako je sacharóza a fruktóza. Preto nemusíte ísť k lekárovi, ak začnete jesť 2 banány denne. Najlepšie je, že sa dajú ľahko kúpiť.

V Spojených štátoch banány sú najviac spotrebované ovocie, Američania jedia viac banánov ako jablká a pomaranče v kombinácii.  

Nižšie sú uvedené niektoré z hlavných prínosov pre zdravie, ktoré vám banány dajú…

Energia

1-2 banány pred tréningom poskytnú dostatok energie, čo stačí na hodinu alebo viac. Nízke hladiny glykemických sacharidov, vitamínov, minerálov – to všetko podporuje a zvyšuje výdrž, kým draslík pomáha predchádzať svalovým kŕčom.

Depresia

Môžu pomôcť prekonať depresiu, pretože majú vysokú hladinu tryptofánu, ktorú naše telo premieňa na serotonín. Serotonín je mozgový neurotransmiter, spôsobuje, že ľudia sa uvoľňujú, cítia sa šťastní a zlepšujú svoju náladu. Banány teda môžu ľuďom pomôcť lepšie a prekonať depresiu.

 Tlak
Banány pomáhajú znižovať krvný tlak a chrániť pred mŕtvicou alebo srdcovým infarktom, pretože majú nízku hladinu sodíka a vysokú hladinu draslíka, čo z nich robí užitočné ovocie pre srdce. Majú tiež dostatok vlákniny na stimuláciu čriev a poskytujú prirodzenú úľavu pri zápche.

Anémia

Môžu pomôcť ľuďom s anémiou tým, že poskytujú veľmi potrebné diétne železo, ktoré stimuluje červené krvinky a tvorbu hemoglobínu, čím sa zvyšuje prietok krvi.

Nervozita alebo PMS 

Keď sa cítite ako náladové dieťa, môžete len jesť banán. Pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi a sú bohaté na vitamíny typu B, čo prirodzene upokojuje nervový systém a spôsobuje uvoľnenie ľudí, čo vedie k celkovému nárastu nálady.

Pálenie záhy

Banány sú nasýtené prírodnými anti-kyselinami a môžu poskytnúť úľavu od pálenia záhy a kyslého refluxu. Použitie len jedného banánu môže okamžite priniesť úľavu a znížiť príznaky pálenia záhy.

Existuje mnoho ďalších výhod, ktoré nám banány môžu poskytnúť okrem tých, ktoré sú uvedené vyššie. Háďte si niekoľko banánov do tašky a jedzte ich počas dňa, aby ste znížili pocit hladu a boli v dobrej nálade. Vaša myseľ, telo a ľudia okolo vás – všetko bude lepšie, ak sú na dosah ruky.

Užite si to!

ZDROJ:jentainy.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>