Neuveriteľné! Po tomto článku budete bežať do lekárne pre manganistan draselný

Ani neviete, koľko problémov možno vyriešiť pomocou tohto nástroja. Manganistan draselný (tiež manganistan draselný, manganistan draselný alebo KMnO4) je prášok z tmavofialových kryštálov. Dobre sa rozpúšťa vo vode, je fialovej farbe (so silným riedením – v ružovom). Oxidačné vlastnosti manganistanu draselného ho robia široko používaným v medicíne – na ničenie infekcie, kauterizáciu a sušenie kože a slizníc.

Na rôzne účely sa vyžaduje odlišná koncentrácia riešení:

  • na umývanie žalúdka pripravte 0,01-0,1% vodný roztok (svetloružový)
  • na dezinfekciu rán – 0,1 – 0,5% (ružová)
  • na liečbu popálenín a vredov – 2-5% roztok (fialová)
  • akútna otrava jedlom

V tomto prípade je nutné ako dezinfekčný prostriedok. Pacientovi sa podá roztok bledoružovej farby na pitie, potom sa mu vyvolá zvracanie.

POZOR! Niekedy sa stáva, že nie všetky kryštály manganistanu draselného sa rozpúšťajú vo vode. To môže viesť k popáleniu žalúdočnej sliznice. Aby sa predišlo takýmto dôsledkom, najprv pripravte koncentrovaný roztok manganistanu draselného a potom ho pridajte malé množstvo do vody na umývanie. Výsledný roztok sa musí filtrovať.

Kúpanie detí

Všetky matky a babičky vedia, že kúpeľ so slabým roztokom manganistanu draselného vysušuje jemnú pokožku dieťaťa. Hlavná vec v tomto podnikaní nie je preháňať to a pamätať si: nie je to KMnO4 kryštály, ktoré sú pridané do vody na kúpanie, ale jeho riešenie, takže voda nebude ukázať byť nasýtené, ale svetlo ružovej farby. Konjunktivitída, blefaritída Na umytie očí sa použije roztok rovnakej koncentrácie.

Črevná nevoľnosť

Na zastavenie hnačky sa ráno a večer odporúča vypiť 1 pohár bledoružového roztoku manganistanu draselného. Jeden trik je zvyčajne dosť pre zmiznutie nepríjemných príznakov. * Ak doma ťažké, ležiace pacienta. V takýchto prípadoch sa vzduch často stáva ťažkým a zápachom – dajte pohár s octanom draselným nariedeným na ružovú: absorbuje nepríjemné pachy.

Tepelné popáleniny

Aplikujte NA obväzy so studeným roztokom manganistanu draselného do postihnutých oblastí. Čím silnejšie je popálenie, tým vyššia by mala byť koncentrácia roztoku. Zvyčajne sa používajú 2 – 5% roztoky.

Angína, stomatitída

Kloktanie slabým roztokom manganistanu draselného 4-5 krát denne. antritis Opláchnite nosné priechody teplým bledoružovým roztokom manganistanu draselného (niekoľkokrát sa natiahne do nosa). Postup sa opakuje 2-3 krát denne.

Zarastený necht

Pri prvých príznakoch ochorenia (bolesť palca, objavenie sa vredov, krvi a hnisu v blízkosti nechtu), urobte teplé kúpele s 2-5% roztokom manganistanu draselného. Po nich sa na prst pacienta aplikuje obväz s 10% emulziou syntomycínu. Aj keď neexistujú žiadne kontraindikácie pre aplikáciu roztoku manganistanu draselného, ​​je potrebné pripomenúť, že prášok manganistanu draselného môže spôsobiť vážne popáleniny, ak príde do styku s pokožkou a najmä na slizniciach. Preto je najprv nutné pri príprave roztokov pozorovať určitú opatrnosť a po druhé, použiť roztoky, v ktorých sú kryštály prípravku úplne rozpustené.

Táto cenovo výhodná lekáreň sa už dlho používa a osvedčila sa ako účinná. Pred použitím sa poraďte s lekárom.

ZDROJ:babushkinysekretiki.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>