Neuveriteľná metóda prania, o ktorej málo kto vie. Spodná bielizeň bude snehobiela a voňavá!

Niekedy je pranie plné problémov. Hlavnou úlohou je nájsť ten správny prací prostriedok pre práčku. Nie je to však vždy ľahké.

 Existuje jedna jednoduchá prísada, ktorá sa dá použiť na pranie a zároveň šetrí peniaze a nervy.

Nalejte ocot do práčky a rýchlo zažijete jeho výhody!

Pred praním naneste pol pohára octu priamo na vaše oblečenie. Toto zlepší účinnosť čistiaceho prostriedku, zachová jas farieb a zníži mydlovú penu, ktorá je niekedy viditeľná na tmavom oblečení po praní.

• Nalejte malé množstvo octu do priehradky na aviváž. Ocot má rovnaký účinok, je však menej agresívny pre odevy aj pre životné prostredie.

• Kyselina pomáha odstrániť škvrny z bieleho oblečenia a dezodoruje ich.

• Niekedy po umytí zostávajú dráždivé škvrny, najmä ak sa používajú práškové detergenty. Tento problém sa vyrieši pridaním pol pohára octu do preplachovacieho cyklu.

• Aj keď sa to môže zdať absurdné, ocot pomáha neutralizovať nepríjemné pachy.

• Zafarbené oblečenie si môžete dať do misky s horúcou vodou a pol šálky octu. Nechajte ho ležať cez noc a potom sa umyte ako zvyčajne. Stále môžete naliať trochu koncentrovaného octu priamo na škvrnu a silno ju vtierať.

• Z niektorých tkanín je dosť ťažké odstrániť zvieracie chlpy a srsť. A tu vám môže pomôcť ocot. Počas prania pridajte trochu kyseliny a môžete si byť istí, že po sušení už vlasy a vlna na oblečení už nebudú!

• Niektoré látky vytvárajú statický náboj. A tu vám tento kuchynský výrobok pomôže. Do misky pridajte 6 lyžíc octu a nechajte ich tam 30 minút. Tento problém bude vyriešený.

• A ďalší dôležitý bod: pomocou octu si môžete vyčistiť váhu bez pridania iných liekov.

Existuje názor, že je vždy potrebné používať drahé chemikálie, ale sú to environmentálni nepriatelia. Niekedy je lepšie len vidieť, čo je v komore!

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>