Netušila som, že cibuľa je taká užitočná a nikdy by som nepovedala, že dokáže také úžasné veci

Cibuľa nie je len výborná príchuť pre vaše jedlo – ale aj prirodzeným liekom pre mnohé ochorenia a stavy. Môže liečiť príznaky ako zvracanie a pôsobiť ako všeobecné antibiotikum, ktoré zlepšia váš imunitný systém. Je to zelenina z rodiny allium a je bohatá na síru, čo jej dáva antiseptické a antibiotické vlastnosti. Cibuľa je tiež bohatá na kvercetín, silný antioxidant, ktorý dokáže bojovať proti voľným radikálom v tele.

Cibuľová šťava je skvelý expektorant, ktorý vám môže pomôcť pri liečbe respiračných stavov. Cibuľa je tiež dobrá pre vaše srdce, môže liečiť artritídu, cukrovku a môže znížiť aj hladinu cholesterolu. Sú storočia alternatívnej medicíny už celé stáročia.

Tu sú zaujímavé spôsoby, ako používať cibuľu ako prírodný prostriedok:

Kašeľ

Ošúpte cibuľu a prekrojte ju na polovice. Nasypte polievkovú lyžicu hnedého cukru na obe polovice a nechajte ich takto postáť hodinu. Potom to skonzumujte a vyliečte tak kašeľ a nachladenie.

 

Kolika

Do vody nakrájajte naseknutú žltú cibuľu a nechajte zmes vychladnúť pred podávaním. Naplňte čajovú lyžičku zmesou a dávajte dieťaťu každú hodinu, kým neuvidíte zlepšenie. Toto je starý recept na detskú koliku.

Bolesti uší a infekcie

Nakrájajte cibuľky a vložte ich do tkaniny, potom ju položte na zapálené ucho. Po odstránení bolesť zmizne.

Rezy

Rez, ktorý sa pokrýva pokožku cibuľou, môže zastaviť krvácanie z rezov a bude pôsobiť ako antiseptikum na rane.

 

Horúčka

Nakrájajte cibuľu na tenké prúžky, potom jemne pokropte kokosovým olejom. Teraz dajte na každú vašu knčatinu tenký pátok cibule a obalte ju plastovým obalom. Potom dajte ponožky na nohy a nechajte náplasť pracovať cez noc, aby ste z tela extrahovali toxíny a choroby.

Vyčistite vzduch

Umiestnenie plátky cibule v miestach okolo vášho domu vyčistí vzduch a odstráni baktérie a vírusy.

Zvracanie

Pripravte si mätový čaj a nechajte ho vychladnúť. Potom do neho z nakrájanej cibuli za pomoci látky vyžmýkajte šťavu. Tiež si bokom odložte asi 2 čajové lyžičky šťavy a vypite ich.

Po 5 minútach užite 2 čajové lyžičky čaju, počkajte pár minút, potom zasa užite 2 čajové lyžičky a takto pokračujte ďalej, až pokým sa úplne nepominie napínanie na zvracanie.

Ďalšie zaujímavé použitie cibule

  • Použite cibuľovú šťavu na odpudzovanie hmyzu;
  • Dajte cibuľovú šťavu na vlasy, aby ste stimulovali rast vlasov;
  • Polejte varenou (ochladenou) cibuľovou šťavou rastliny, aby ste odpudzovali hmyz;
  • Použite čerstvé plátky cibule na leštenie medi a skla;
  • Potrite cibuľou železo, aby ste predišli korózii.

Ako môžete vidieť, cibule sú silným prírodným liekom proti mnohým chorobám, takže prečo ich nedávať na budúce pri chorobe?

ZDROJ:weeklyhealthylife.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>