Neponáhľajte sa vyhodiť použitý sáčok z čaju do smetného koša. Tu sú skvelé nápady ako ich môžete ešte použiť

Ponúkame zoznámiť sa s niekoľkými originálnymi spôsobmi využitia čajového vrecúška

  • zlepšenie chuti výrobkov

Vyluhovaného čajové vrecko môže byť použité ako ochucovacie činidlo – nejaký čas umiestniť sáčky do vody, kde varíte cestoviny, ryžu, ovos alebo iné obilniny.

  • zalievanie rastlín

Slabý čaj sa používa pre zalievanie rastlín ako obrana proti plesňovým infekciám.

  • čistenie kobercov

Použité čajové sáčky sú uložené v chladničke v kadičke s vodou, môžete použiť na čistenie povrchu koberca. To si vyžaduje mierne vlhké čajové vrecúška. Čajové lístky rozptýlené na koberec a nechajú zaschnúť. Potom koberec by sa mal dôkladne pozametať alebo vysať.

  • na odstránenie zápachu v dome alebo byte

Nepríjemný zápach môže byť odstránený z bytu v nasledujúcim spôsobom: pár sušených použitých čajových vrecúšok umiestnenite do spodnej časti smetiaka pre nečistoty.

 -osvieženie

Nakvapkať na vysušený čajový sáčok esenciálny olej- dostanete skvelý nástroj pre osvieženie vzduchu, ktoré môžu byť použitý v domácnosti, kancelárii alebo v aute ako mini vrecúško.

-odmasťovať špinavý riad

Namočte mastné jedlá v teplej vode s čajovými vrecúškami. Mastnota zostúpi bez použitia chemikálií.

-odstráňte pachy z rúk

Pri varení rýb, čistenie a rezanie cesnaku ruky cítiť nepríjemne. Budete musieť uvariť silný čaj vo vrecúškach a potom si s ňou opláchnite ruky.

ZDROJ:asienda.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>