Neodolateľné zemiakové rolky s hubami, jedlo po ktorom nezostane na tanieri ani omrvinka

Huby, mrkva, cibuľa – kombinácia produktov v náplni sú jasným favoritom. Pridajte kúsky vyprážaného kurčaťa, bude ešte viac uspokojujúce. Vaša rodina z nich bude nadšená!

Zemiakové rolky s hubami

prísady:

  • soľ podľa chuti

príprava:

  1. Zemiaky varíme v osolenej vode, vypustíme z kvapaliny. Pripravíme zemiaky do pyré, pridáme múku a škrob, premiešajte a nechajte ochladiť.
  2. Cibuľu nakrájame na kocky, mrkvu nastrúhame na väčšom strúhadle. Podusíme zeleninu po dobu 3 minút. Pridáme k cibuli mrkvu nakrájané hríby, dáme soľ, korenie podľa chuti a varíme na miernom ohni, kým budú uvarené huby.
  3. Dáme zemiakovú zmes na pergamenom lemovaný plech. Pečieme 15-20 minút pri teplote 200 stupňov.
  4. Na upečené zemiaky dáme hubovú plnku. Zrólujeme pomocou papiera. Povrch potrieme s rastlinným olejom a odoslať do rúry po dobu ďalších 15 minút.
Ak chcete získať chutný pokrm upečený do zlatista, pred pečením rolku môžete namazať rozšľahaným vajcom, ale to nie je v recepte, samozrejme. Pripravte a dajte dobrú náladu okolo, a nezabudnite sa podeliť o svoj recept so svojimi priateľmi!
ZDROJ:SOVKUSOM.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>