Neobvyklý čaj pre zdravý spánok, bez vedľajších účinkov, ktorý nahradí prášky na spanie

Aj keď niekto spochybňuje dôležitosť toho, spánok je pre naše telo nevyhnutný ako jedlo a voda. Pokaždé, keď porušujeme termíny na vykonanie práce, nie je dostatok spánku na pár hodín, zdá sa, niečo úplne prirodzené.

Aby sme sa vyhli nechutným dôsledkom nedostatku spánku, navrhujeme tento čaj.

Čo robiť pred spaním

Keď sa stálý nedostatok spánku stáva zvykom, čakajte na reakciu tela. Aby sme sa vyhli nechutným dôsledkom nedostatku spánku, odporúčame skúsiť čaj z banánu a škorice. On bude pôsobiť ako prirodzený liek na úzkosť bez vedľajších účinkov, ktoré nahradia prášky na spanie. Namiesto nahradenia jedného problému iným problémom s liekom, použite jednoduchý čaj, ktorý vám pomôže zaspať. Existuje mnoho dôvodov, prečo by sme sa mali vždy usilovať o zachovanie zdravého spánku. Medzi ne patria zlepšené schopnosti učiť sa a pamätať, dobrý metabolizmus, vynikajúcu náladu a dokonca aj bezpečnosť počas dňa.

Banánovo-škoricový čaj pomáha zabezpečiť pokojný nočný spánok a pomáha vyčistiť telo stresu nahromadeného počas dňa.

Banány na úľavy od stresu pred spaním

Banán je super-užitočné občerstvenie, ktoré je schopné vyživovať vaše telo. Pokiaľ ide o zlepšenie kvality nočného spánku, skutočná pomocná ruka nám môže pretiahnuť draslík a horčík obsiahnuté v tomto ovocí. Obidva minerály pôsobia ako svalové relaxanty a umožňujú vášmu telu pripraviť sa na spanie. Pomáhajú mu tiež odstrániť prebytok kortizolu nahromadený počas náročného dňa. Okrem toho sú banány spojené s množstvom skrytých prospešných vlastností. Medzi nimi zníženie krvného tlaku, zníženie rizika vzniku astmy a určitých typov rakoviny, ako aj podpora srdca v zdravom stave.

Banány tiež pomáhajú zlepšiť pamäť a dokonca aj náladu. Večerné občerstvenie s týmto ovocím pod závesom dňa je naozaj výherným variantom.

Sladká škoricová príchuť

Skorica je jedným z najužitočnejších korenín známych ľuďom. Časopis „Výživa“ uverejnil výsledky štúdie a potvrdil jej užitočný účinok. Ako sa ukázalo, škorica je schopná znížiť hladinu cukru v krvi u diabetikov, pomáha predchádzať rozvoju Alzheimerovej choroby a neutralizuje škodlivé účinky tučných potravín. Okrem toho sa môže použiť na liečbu svalových kŕčov a infekcií a na prevenciu prechladnutia. Pre tých, ktorí v noci nespia dobre, škorica bude pôsobiť ako otepľujúci tonik. S jej pomocou budete môcť uvoľniť a zmierniť stres. Zároveň sa postará o trávenie a pomôže zabezpečiť pokojný a neprerušovaný spánok.

Kombinácia čaju, funguje lepšie ako prášky na spanie

Spacie prášky sa môžu stať rýchlo pôsobiacim zariadením na poruchy spánku, no zároveň je jeho príjem veľmi nebezpečný pre zdravie. Navyše po krátkom čase sa vyvinie rezistencia, ktorá zvyšuje dávku lieku. Tak prečo nahradiť jeden problém iným? Banánový-škoricový čaj môže priniesť ten istý účinok, ale bez vážneho poškodenia vášho tela.

Čaj z banánov a škorice

Čaj z banánov a škorice je veľmi jednoduchý pri varení, ktorý netrvá viac ako 10 minút. Všetko, čo potrebujete, je ekologicky čistý banán, malý hrniec vody, malá škorica a ak je to potrebné, trochu stevia na osladenie. Najskôr odrežte konce banánov a umiestnite ich do hrnca s vodou. Potom ho varíme 10 minút. A po varení pridajte škoricu a vychutnajte si čaj! Dôležité! Vzhľadom na skutočnosť, že obyčajný cukor môže dramaticky zvýšiť krvnú hladinu pred spaním a viesť k nepokojnej noci, je stevia výhodnejšia než jeho alternatíva. Jednoduchá príprava čaju a skvelá akcia pred spaním! Stačí piť hodinu pred spaním šálku čaju a nechajte svoje telo relaxovať. Rozdiel si všimnete ráno, keď sa zobudíte v jemnej nálade!

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>