Neobvyklé použitie cukru, je to veľký pomocník aj mimo kuchyne

Cukor je biela smrť, preto som ho prestal sladiť s tým, čo jem. Ale to neznamená, že sa ho musíte úplne zbaviť z domácnosti. Možno to môžeme použiť aj na iné veci, pozrieť sa čo 🙂

Zabráňte uschnutiu rezaných kvetov

Na jeden liter vody rozpustite 3 polievkové lyžice cukru a 2 polievkové lyžice octu. Túto vázu naplníme zmesou. Cukor ich dokonale vyživuje a ocot zastaví rast baktérií. Vďaka tomu budú rezané kvety vydržať dlhšie vo váze.

Vyčistite špinavé ruky

Skončili ste prácu na záhrade alebo rekonštrukciu? Cukor je ideálny na čistenie špinavých rúk, ak nemáte pastu na čistenie a bezpečnosť. Vezmite si hrsť soli, pridajte olej a niekoľko minút si utrite ruky. Potom si dobre opláchnite ruky.

Zjemní bolesti spáleného jazyka

Vzali ste si niečo horúce príliš rýchlo do úst? Rýchlo posypte jazyk cukrom, upokojí bolesť a zjemní popáleniny.

 

Peeling

Môžete si vyrobiť domáci peeling a vydrhnúť svoje telo veľmi ľahko a lacno, ak zmiešate cukor s olivovým olejom.

Pomocník v kuchyni

Hnevá vás krátka životnosť chleba alebo keksov? Tvrdé a vyschnuté veru nikomu nechutia. Skúste ich preto dať do misy s uzáverom spolu s pár kockami cukru, rozdiel zaručene postrehnete. Táto finta platí tiež pre syr. Ak ho uzavriete do nádobky s cukrom, nesplesnivie tak skoro ako voľne položený v chladničke.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>