Nenechávajte týchto 8 príznakov bez povšimnutia, pravdepodobne vám zlyhali obličky, ich ignorovanie môže mať vážne následky

Jednou z najzávažnejších stavov obličiek je chronické zlyhanie obličiek alebo tiež známe ako akútne zlyhanie obličiek. Je to veľmi závažné a zhoršuje funkciu obličiek. Naše obličky sú zodpovedné za filtrovanie asi 3 alebo 4 litre krvi každých 5 minút. Skladajú sa z 2 miliónov nefrónov. Sú životne dôležité pre naše zdravie. Musíme ich chrániť, ak chceme, aby sme boli stále zdraví.

Keď máte pocit, že ste chorí, mali by ste zabrániť tomuto ochoreniu, než ho liečiť. Naše telo zvyčajne pošle 8 varovných signálov v prípade, že naše obličky začnú zlyhávať. Musíme ich poznať, ak chceme zabrániť vážnym škodám.

Toto je 8 varovných znakov:

Opuch a zápal

Keď naše obličky nefungujú tak, ako by mali alebo sú zapálené, nemôžu odstrániť prebytok tekutín z nášho tela. To spôsobuje ďalšie zápaly, ako aj opuchy nôh. Okamžite navštívte svojho lekára, ak spozorujete tento príznak.

Zmeny v močovom cykle

Náš moč nám môže ukázať poškodenie obličiek štruktúrou, farbou a vôňou. Ak spozorujete aj malé množstvo moču, bolesť pri močení, problémy pri močení, tlak alebo penivý moč, ktoré môžu určite znamenať zlyhanie obličiek, obráťte sa na svojho lekára a uvidíte, čo Vám poradí.

Kožné vyrážky

Ak sú naše obličky poškodené, nemôžu sa odstrániť toxíny z našej krvi. Tieto toxíny sa môžu objaviť ako vyrážky na našej koži.

Únava

V našich obličkách sa vyrába hormón nazývaný EPO. Je zodpovedný za reguláciu množstva našich červených krviniek. Ak sa tento hormón nevytvára kvôli poškodeniu obličiek, môže to byť príznakom ako nízka energia alebo únava. Takže v prípade, že ste začali pociťovať závrat alebo ste veľmi unavený a nie je v tom iný dôvod, navštívte svojho lekára, pretože môžete mať problém s obličkami!

Dýchavičnosť

Toto je príznak, ktorý je veľmi prehliadaný. Keď sa v našej krvi nahromadí veľa toxínov, znižuje tok kyslíka v rôznych orgánoch a pľúca sú jedným z nich. Výsledkom je vždy zlé dýchanie.

Kovová chuť v ústach

Kovová chuť v ústach je veľmi častým príznakom zlyhania obličiek. Vyskytuje sa z dôvodu nadmernej akumulácie toxínov v našich bunkách a tkanivách.

Bolesť krížov

Naše obličky sú umiestnené pod dolnou časťou chrbta, takže je logické, že ak budeme mať s nimi nejaký problém, môže to mať za následok bolesť chrbta, ktorá bude veľmi ostrá.

Nevoľnosť, závrat a strata zamerania

V prípade, že naše obličky sú poškodené, nebudú nám dodávať čistú krv, cez naše telo. Zvyčajne vedie k vzniku neurologických problémov, ako je strata zamerania a závrat. Niektorí pacienti tiež hlásili stratu pamäti a nevoľnosť.

Mnoho ďalších zdravotných problémov môže tiež spôsobiť akútne zlyhanie obličiek a bohužiaľ, často nevykazuje príznaky. Testy na krv a moč sú veľmi dôležité a môžu ukázať akékoľvek problémy s obličkami, takže sa uistite, že ich často robíte. Lekár musí skontrolovať moč, čo môže povedať veľa o vašom zdraví obličiek.

V niektorých prípadoch je obličková biopsia alebo ultrazvukový test jediným spôsobom, ako zistiť existujúci problém s obličkami. Musíme mať diagnózu, aby sme predišli ďalším škodám. Zlyhanie obličiek sa často objavuje ako sekundárny stav, ktorý bol spôsobený vážnymi zraneniami alebo komplexnými operáciami, počas ktorých dochádza k narušeniu prívodu krvi do obličiek. 

Dajte si ich včas skontrolovať. Veľa zdravia!

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>