Nenahraditeľná horčica. 15 prekvapujúcich spôsobov využitia horčice, pomôže v domácnosti, lieči a dokonca vás okrášli

V novom prehľade pre pozornosť čitateľov niekoľko užitočných tipov, ako využiť potravinu, ktorá sa nachádza v každej domácnosti na zlepšenie zdravia a krásy. Tieto tipy môžu byť užitočné pre všetkých, čo znamená, že by mali byť starostlivo preskúmané a zaznamenané.

1. Umývanie riadu

Prípravok na umývanie riadu. Bežný horčičný prášok úspešne nahradí aj drahý prostriedok na umývanie riadu. S ním bude možné umyť aj veľmi mastné jedlá v studenej vode. Okrem toho je tento nástroj úplne prirodzený, a preto bezpečný a oveľa lacnejší ako chemické detergenty.

2. Na umývanie

Bezpečný a účinný detergent. Prášok z horčice možno použiť na ručné a strojové pranie. Jednoducho pridajte 50-100 gramov prášku do misky s vodou, alebo ju nalejte priamo na bielizeň v aute a pokračujte v praní tak, ako by ste to prali normálnym prachom na pranie. Horčica dokonale umyje oblečenie z vlny a hodvábu, neumýva farbu a dáva odevu vôňu sviežosti. Okrem toho je to najefektívnejší prírodný prostriedok, ktorý bude prínosom pre protivníkov chémie a ľudí trpiacich rôznymi formami alergie.

3. Anti farbenie

Bojujte proti mastným škvrnám. Horčica zvláda škvrny, najmä mastné. Jednoducho ho položte na kontaminovanú plochu suchého horčičného prášku, chvíľu počkajte, kým horčica absorbuje tuk a potom zakryjte tú istú oblasť pastou riedeného horčičného prášku. Po všetkých týchto manipuláciách, vec by mala byť umytá, ako obvykle, a dobre opláchnuť.

4. Z nepríjemných pachov

Boj proti zápachom. Horčičný prášok je veľkým pomocníkom v boji proti nepríjemným pachom. Prášok z horčice možno čistiť riadmi a policami chladničky. A ak si zabalíte trochu suchú horčicu do tenkého plátna a zavesíte ju do svojho šatníka, budete sa môcť trvalo zbaviť nepríjemných pachov a špinavej bielizne.

5. Zo škodcov

Prostriedky na ochranu rastlín pred škodcami. Prášok z horčice sa aktívne používa v záhradníctve na ochranu rastlín pred škodcami. Môžete posypať pôdu, aby ste zabili škodlivý hmyz. A aby sa chránili listy rastlín pred húsenicami, voškami, nahými slimákmi, roztočmi, kapustami, postriekajte ich roztokom vody a horčičného prášku v pomere 100 gramov prášku na 10 litrov vody.

6. Pre pôdu

Pestovanie horčice v záhrade. Pestovanie horčice vo vašej záhrade prinesie neoceniteľné výhody pre pôdu a plodiny. Korene tejto rastliny povoľujú zem, obohacujú ju kyslíkom, odvracajú drôty a slimáky a kvety priťahujú včely do záhrady.

7. Zima

Náprava na prechladnutie. Horčica sa široko používa v tradičnej medicíne. Napríklad, aby ste sa rýchlo vyrovnal s prechladnutím, musíte si napustiť nohy v kúpeli so 4 lyžicami horčičného prášku. Okrem liečby rinitídy, takýto kúpeľ pomôže zmierniť únavu nôh po náročnom pracovnom dni. Pozdrav z budúcnosti: 5 brilantných gizmos, jasne pred ich časom … Dôkaz, že nie všetky deti vyzerajú ako sladké mačiatka … Ugandská najplodnejšia žena: 39-ročná matka porodila 38 detí od jedného muža

8. Na dezinfekciu

Použite horčicu na malé rezy. Horčica môže byť použitá na dezinfekciu malých rezov. Jednoducho pokropte ranu a kožu okolo nej malým množstvom horčičného prášku.

9. Horčičná voda

Horčičný prášok, zriedený v malom množstve vody na konzistenciu kyslej smotany, môže byť použitý na umývanie vlasov a vlasovej pokožky. Ľudia, ktorí dávali prednosť tomuto prirodzenému prostriedku, hovoria, že ich vlasy sa stali silnými, učenými, získali zdravý lesk a rástli oveľa rýchlejšie.

10. Na posilnenie vlasov

Maska posilňuje a urýchľuje rast vlasov. Zmiešajte v malej nádobe 2 lyžice horčičného prášku, 2 lyžice olivového oleja, 2 lyžičky cukru, vaječný žĺtok a 2 polievkové lyžice vody. Naneste zmes na pokožku hlavy a vlasové korienky, bez toho, aby to ovplyvnilo ich konce, a nechajte 15-20 minút. Po čase si masku opláchnite teplou vodou a umyte si vlasy šampónom. Táto maska ​​zlepší krvný obeh, posilní pokožku a stimuluje rast vlasov. Video bonus:

11. Pre akné

Horčica maska ​​pre akné. Majitelia mastnú pleť by mali vziať na vedomie recept na horčičnú masku, ktorá môže tón pleti a zabrániť akné. Aby ste to urobili, zmiešajte horčičný prášok s malým množstvom mlieka na konzistenciu kyslej smotany. Výsledná zmes by sa mala aplikovať na pokožku po dobu 5-7 minút a potom je potrebné ju dobre umyť teplou vodou.

12. Zosvetliť pehy

Horčica maska ​​na zosvetlenie pihy. Napriek tomu, že pehy sú pravdepodobne hlavnou kozmetickou tendenciou tejto sezóny, ich majitelia často snívajú, že sa ich zbavia. Rozjasní pihy a urobí ich menej viditeľnými pomôže horčičnej maske. Aby ste to urobili, zmiešajte lyžicu horčičného prášku s lyžičkou medu a aplikujte zmes na problémové miesta 5-7 minút. Po čase sa má maska ​​opláchnuť veľkým množstvom vody a zvlhčiť pokožka.

13. Z celulitídy

Liečba celulitídy. Maska medu a horčice pomôže vyrovnať sa s celulitídou a obnoviť tón pleti. Ak chcete, zmiešajte 2 polievkové lyžice horčičného prášku s 3 lyžicami medu. Výsledná zmes by sa mala aplikovať na problémové miesta, pevne ich obaliť fóliou a hodinu ležať pod teplou deku. Po tomto postupe sa má maska ​​dobre opláchnuť a podať kontrastnú sprchu.

14. Pre hospodárske zvieratá

Kŕmenie dobytka. Rozdrvené horčicové výhonky môžu byť zmiešané s inou trávou a použité na kŕmenie hospodárskych zvierat. Táto rastlina je bohatá na bielkoviny a môže zabrániť mnohým chorobám.

15. Pre svalovú relaxáciu

Relaxačný horčičný kúpeľ. Po náročnom pracovnom dni vám kúpeľ s prídavkom horčičného prášku pomôže relaxovať. V plnom kúpeli pridajte 2 polievkové lyžice horčice, niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja a trochu morskej soli.

ZDROJ:babushkinysekretiki.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>