Nemáte záhradku a chceli, by ste si doma vypestovať zeleninu? 12 druhov zeleniny, ktoré môžete vypestovať na parapete

Nemáte záhradku ale rovnako by ste si chceli doma vypestovať zeleninu? Nemusíte zúfať, dnes si spoločne ukážeme ako vypestovať zeleninu doma aj napriek tomu, že záhradu nemáte.

Predstavíme si celkom 13 druhov zeleniny, ktoré môžete pestovať znovu a znovu. Starostlivosť o väčšinu z nich je super jednoduchá. Nechajte sa inšpirovať a vypestujete si doma vlastnú organickú zeleninu bez chemikálií.

Bazalka

Bazalku vypestujete ľahko a jednoducho. Stačí umiestniť stonky s listovými uzlami do pohára a potom ich dať na slnečné miesto. Počkajte až budú optimálne veľké a dajte ich do kvetináča.

Rímsky šalát

Doma sa dá vypestovať aj rímsky šalát. Rímsky šalát dajte do pohára s vodou a nechajte ho tam niekoľko dní. Až začne rásť rovnako ako na obrázku, preneste ho do kvetináča.

Mrkva

Listy mrkvy sú v skutočnosti jedlé a vypestovať ich môžete tak, že vrcholky mrkvy zasadíte do vody a dáte ich na okenný parapet.

Zelená cibuľa

Jedná sa o najjednoduchší zeleninu k vypestovaniu doma. Stačí umiestniť cibuľku aj s koreňmi do pohára s vodou.

Cesnak

Môžete vypestovať klíčky za pomocou jedného strúčika cesnaku. Opäť umiestnime do vody a čakáme až vyrastie. Môžeme strúčik umiestniť aj rovno do pôdy.

Zeler

Stačí odrežú základ zeleru aa umiestniť ho do misy s teplou vodou, tú potom nechať na slnku. Po 5 až 7 dňoch môžeme presadiť do pôdy.

Koriander

Opäť rovnaký postup. Umiestnite stonky do pohára s vodou a keď sú korene dostatočne veľké, môžeme presadiť do pôdy. Celý proces bude trvať niekoľko mesiacov.

Kaleráb

Koncovú časť hlúbovej zeleniny umiestnime do vody, tá potom začne do niekoľkých dní klíčiť. A po zhruba 2 týždňoch môžeme presadiť do kvetináča.

 

Zeler

Namočíme zázvor cez noc do vody a potom presadíme do kvetináča a umiestnime na teplé a slnečné miesto.

Sladké zemiaky

Vypestujeme je tak, že ich necháme vyklíčiť vo pohárom s vodu na slnečnom a teplom mieste. Pák výhonky dobre zasadíme do pôdy.

Cibuľa

Odrežeme dno cibule a potom ho necháme niekoľko dní namočené vo vode, následne už len zasadíme do pôdy.

Pór

Odrežeme asi 2 palce koreňov a umiestnime ich do pohárom s vodou. Zdieľajte tieto báječné nápady s Vašimi priateľmi! Určite ich tiež ocenia!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>