Neexistujú žiadne zázračné pilulky na omladenie, ale sú spôsoby, ako starobu spomaliť

, to sa ešte nepodarilo nikomu. Starnutie je prirodzeným procesom pre každého z nás. Neexistujú žiadne zázračné lieky, ktoré by úplne zastavili starnutie , ani neexistuje žiadny spôsob, ako žiť večne mladý. Avšak existujú spôsoby, ako spomaliť proces starnutia tak, že vy a vaša pleť budete vyzerať žiarivo, zdravo a krásne tak dlho ako je to možné.

Jedzte ovocie a zeleninu

Ovocie a zelenina obsahujú prírodné antioxidanty, ktoré vám vyčistia telo od škodlivín a tým pomáhajú udržiavať pokožku zdravú a krásnu. S ovocím by sa to nemalo preháňať, nakoľko jeho nadmerná konzumácia v kombinácii s bežnou stravou spôsobuje kvasenie v tele. Preto radšej uprednostňujte zeleninu, denne by ste mali zjesť aspoň dvesto gramov čerstvej zeleniny a k tomu jeden kus niektorého ovocia. Striedajte jednotlivé druhy, aby sa vám do tela dostávali rôzne vitamíny a minerálne prvky.

Náš tip: Jeden deň v týždni by ste si mali rezervovať na očistu. V tento deň jedzte iba čerstvé plody ovocia a zeleniny a kombinujte ich maximálne s nízkotučným jogurtom alebo syrom. Pomôžete tak nielen vašej pokožke, ale aj zdraviu.

Vylúčte zo stravy cukor

Nič tak nedevastuje naše telo a zdravie ako práve biely rafinovaný cukor. Okrem toho že zvyšuje výskyt obezity tak doslova každá lyžička cukru nás robí staršími. Cukor spôsobuje oslabovanie kolagénu v tvári, čo ma za následok vznik prvých vrások. Rovnaké účinky na naše telo ako cukor má aj biela múka. Zvýšte vo vašom jedálničku prísun celozrnných potravín, strukovín, bielkovín a zdravých tukov.

Náš tip: Namiesto sladenia cukrom je výbornou náhradou stévia, nemá žiadne kalórie a je dokonca 300 krát sladšia ako cukor.

Stop alkoholu a cigaretám

Alkohol a cigarety majú negatívny vplyv nielen na naše zdravie ale aj na našu krásu. Milé dámy, tieto dve drogy sú priam katastrofou pre vašu pleť. Fajčiarky majú už v tridsiatke pleť o desať rokov staršiu ako by mala byť v ich veku. Pravidelné pitie alkoholu poškodzuje pečeň, žalúdok, obličky čo sa v konečnom dôsledku odzrkadlí aj na našej pleti.

Náš tip: Keď už sa vyberiete v piatok večer von namiesto alkoholu si doprajte jeden alebo dva poháre červeného vína, obsahuje látku revastrol, ktorá prispieva k spomaleniu starnutia.

Správna hydratácia

Dehydrovanej pleti nepomôže ani ten najlepší hydratačný krém, ak nedoplníte tekutiny zvnútra. Odporúča sa piť denne 2 – 3 litre tekutín, najlepšie neperlivej vody. Voda pomáha vylučovaniu nečistôt a toxínov z tela von. Ak pijeme málo dochádza k upchávaniu pórov, zápalom a kožným problémom.

Náš tip: Pitný režim doplňte denne aspoň jednou šálkou zeleného čaju, je bohatý na antioxidanty a spomaľuje proces starnutia.

Pravidelne sa hýbte a relaxujte

Bez pohybu nikto nemôže ostať mladým ani vitálnym. Ak nechcete byť tou, čo fučí už na prvom schode, a dýcha ako tlakový hrniec naordinujte si minimálne 30 minút cvičenia každý deň. Pohyb umožňuje rozhýbať náš lymfatický systém a vďaka tomu sa rýchlejšie vyplavujú toxíny z tela. Pravidelné cvičenie spojte s pravidelným relaxom najmä v podobe kvalitného spánku. Ak nebudete ponocovať a radšej si skôr privstanete po čase pocítite zmeny aj na vašej vitalite.

Náš tip: Človek potrebuje k svojmu životu prírodu, doprajte si aspoň raz týždenne prechádzku lesom, omladí to nielen vaše telo ale aj dušu.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>