Nedokážete si ani predstaviť, čoho je obyčajný pergamenový papier schopný. A tajomstvo je v …

Syn miluje domáce koláče, najmä zákusky. A nielen ich je ale aj obdivuje krásne ozdoby na nich. Onedlho mal narodeniny a pretože chlapec má veľmi rád čokoládu, otázkou bolo, ako zdobiť tortu, rozhodla som sa sama.

Často v obchodoch môžete vidieť koláče zdobené jemnými a elegantnými ozdobami. Vyzerá to tak vzdušné a krehké. Na prvý pohľad sa zdá, že sa to nedá opakovať.

Avšak, ak chápete technológiu vytvárania takej lahodnej krásy, pochopíte, že zdobenie čokolády pre koláč je pomerne jednoduché. Môžete použiť množstvo čokolády – biele, mliečne, čierne, čo je najdôležitejšie, že nemá žiadne ovocie alebo orechy. Dokonca aj najjednoduchšie čokoládové vzory budú vyzerať originálne. Ukážte svoju fantáziu!

Ako zdobiť čokoládový tortu

Pripravili sme pre vás niekoľko super užitočných tipov od skúseného cukrára, ako zdobiť tortu doma s čokoládovými vzormi.

BUDETE POTREBOVAŤ

  • pergamenový papier
  • 1-2 čokoládové tyčinky

Najlepšie čokoládové vzory vyzerajú na hladkom povrchu kulinárskeho výrobku. Povrch by mal byť hladký. Za týmto účelom je potrebné dezert nalievať buď čiernou alebo bielou glazúrou.

K príprave čokolády musíte ju rozbiť na malé kúsky a dajte do suchej nádoby, potom stopiť vo vodnom kúpeli. Nádoba by mala byť umiestnená na oheň a príležitostne miešaná. V dôsledku toho by sa mala získať elastická homogénna hmota.

Existuje niekoľko spôsobov, ako zdobiť. Prvá je vhodnejšia pre tých, ktorí sú si istí svojimi umeleckými schopnosťami. Z pergamenového papiera je potrebné vytvoriť malý kužel (taká samolepiaca ceruzka).

Potom musíte starostlivo vylievať chladenú kvapalnú čokoládu. Venujte pozornosť: tenší otvor v kuželi a pramienok čokolády, tým krajšie ornamenty vyzerajú . Ľahko stlačte roh pergamenu a vytlačte tenký prúd čokolády, začnite maľovať to, čo chcete.

A tí, ktorí nie sú celkom istí svojimi schopnosťami, môžu najskôr použiť kresbu na pergamenový papier a potom jasne pozdĺž línií nakresliť čokoládou. Potom sa papier s obrázkom umiestni do chladničky tak, aby čokoláda ztuhla.

Potom opatrne použite tenký nôž na odstránenie obrazu z pergamenového papiera a opatrne ho umiestnite na povrch koláča.

Ďalším efektívnym trikom môže byť zdobenie koláča šablónami. Môžete napríklad použiť špeciálne utierky na čipky. Položte jednu z týchto obrúskov na reznú dosku, pokryte ju papierom a starostlivo zopakujte vzor, ​​napríklad bielu čokoládu.

Umiestnite hotovú výzdobu do chladničky, kým sa ochladí. A potom ho vytiahnite z poťahovacieho papiera tenkým nožom. Môžete umiestniť takú nádhernú výzdobu na okraj koláča alebo na jeho povrch. Všetko závisí od vašej fantázie.

A táto metóda je moja obľúbená. Nie je to veľmi jednoduché, ale vyzerá to originálne a krásne. Upozorňujeme, že pre tento trik budete potrebovať zelené listy. Ale nie tie čo sú pri ceste.

Najprv musíte roztopiť čokoládu vo vodnom kúpeli. Použite štetec na rozotretie roztavenej čokolády. V lete sú listy ruže perfektné, sú husté a reliéfne.

Čokoládový polotovar by sa mal odstrániť jednu hodinu v chladničke a potom jemne odstrániť listy.

A najjednoduchšia verzia dekorácie je čokoládová pavučina. A môžete sa pokúsiť vyrobiť z bielej čokolády na čiernu glazúru a naopak. Ak chcete začať, koláč by mal byť pokrytý čokoládovou polevou. S kuželom s pergamenu spravte krúžky čokolády inej farby. Je žiaduce, aby boli v rovnakej vzdialenosti od seba. A na vytvorenie samotnej pavučiny jednoducho robte čiary od stredu ku okrajom koláča na niekoľkých miestach. Ako sa vám páči výsledok? Podľa môjho názoru je to skvelé!

Tiež odporúčam vidieť malý výber šperkov pre dort. Sú to vzory a postavy čokolády pre inšpiráciu.

 

Dokonalý príklad zdobenia čokoládového koláča s listami čokolády. Teraz viete, ako sa to dá urobiť!Jednoducho očarujúce rozhodnutie!
Ďalšou variantou dekorácie sú čokoládové listy. Veľmi sa mi páči táto kombinácia rôznych druhov čokolády.

DOBRÁ RADA

Dávajte pozor: ak pracujete s bielou čokoládou, mali by ste byť veľmi opatrní a presní. Ak sa prehrieva, tvoria sa v nej zrná.

Možno ste sa inšpirovali týmito príkladmi a zajtra doprajete svojim priateľom a príbuzným niečo sladké. Som si istý, že budete chcieť zdobiť tortu s čokoládovými vzorkami. Len si predstavte tú radosť z domova a hostí!

A nezabudnite zdieľať tieto užitočné nápady so svojimi priateľkami, budú vám ďakovať.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>