Nebojte sa menopauzy! Tieto 3 nápoje vám pomôžu udržať hormóny na uzde

Prechod, klimaktérium, menopauza. Pre toto obdobie ženy existuje veľa termínov.

Hormonálne zmeny, ktoré v tomto období nastávajú, majú vplyv na celý organizmus. Menopauza však nie je choroba, ale prirodzený jav v živote ženy. Je to dlhší proces postupných zmien v hladinách ženských hormónov, ktorý trvá roky. Začína sa vtedy, keď telo ženy spomalí a zníži produkciu estrogénu a progesterónu. Hormóny zasahujú viac či menej do väčšiny riadiacich funkcií tela.

Problém sa začína vtedy, ak sa naruší pravidelný menštruačný cyklus.

Prvé príznaky klimaktéria sú:

  • menštruačné poruchy,
  • návaly tepla, nadmerné potenie,
  • nervozita, precitlivenosť, strach, úzkosti,
  • problémy so spánkom,
  • nezáujem o sex,
  • búšenie srdca,
  • tŕpnutie rúk,
  • bolesti kĺbov, bolesti hlavy,
  • priberanie na váhe (hlavne na bruchu).

Skúste menopauzu potlačiť s týmito nápojmi

Recept č. 1

Teplá voda s citrónom pomáha schudnúť, odstraňuje toxíny z tela, zlepšuje imunitu, stav pokožky a trávenie. Faktom je, že citrón je schopný ovplyvniť hormón sýtosti – leptín. Ak nie je v rovnováhe, telo začne hromadiť tukové usadeniny.

Recept je veľmi jednoduchý:

Stlačte šťavu z polovice citróna a nalejte ju do vriacej vody, nechajte mierne vychladnúť a piť celý deň. Ráno je lepšie začať s týmto nápojom.

Recept č. 2

Čaj z malinových listov, ktoré regulujú ženský reprodukčný systém. Posilňujú maternicu, takže menštruácia, pôrod a menopauza sú jednoduchšie. Tento čaj prináša mimoriadnu veselosť a môže nahradiť kávu. Vypite tri poháre denne a hormonálne pozadie bude v poriadku.

Recept na prípravu:

1 lyžicu malinových listov suchých vložte do 200 ml vriacej vody, nechá sa stáť po dobu 10 minút. Vypite pred spaním, lepšie ráno a počas dňa.

Recept č. 3

Mlieko s kurkumou je jedným z najznámejších receptov Ayurvedy. Tiež sa nazýva „zlaté mlieko“. Tento nápoj vedie k rovnováhe všetkých hormónov, posilňuje imunitný systém, zlepšuje trávenie, lieči prechladnutie.

Recept:

Do 200 ml horúceho mlieka pridajte ½ lyžičky kurkumy, môžete pridať med podľa chuti. Tento nápoj je len lepšie piť pred spaním.

Zdieľajte článok so svojimi priateľmi, ocenia to.

ZDROJ:jensprav.ru

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>