Nebaví vás drhnutie pripálených hrncov? S našimi radami umyjete riad rýchlejšie a bez veľkej námahy

Žiarivo čistý riad môžete mať pomocou týchto rád, neoľutujete, keď ich vyskúšate.

Nemusíte ich vôbec leštiť 

Riad a poháre sa budú krásne lesknúť bez sušenia a leštenia, ak ich priamo z čistiaceho kúpeľa položíte do mriežky na riad a necháte odkvapkať a voľne uschnúť. Zvlhčujúce látky obsiahnuté v čistiacom prostriedku znižujú povrchové napätie vody, a preto po nich neostanú žiadne škvrny. Ak predsa chcete dodatočne riad vyleštiť, použite mikrovláknové handričky, ktoré dodajú nádherný lesk.

Už žiadne zafarbené varechy prostriedky na varenie 

Kefka alebo čistiaca špongia odstraňujú zaschnuté zvyšky jedál na riade. Ak máte silne znečistený porcelán, príliš ho nedrhnite, inak vzniknú malé ryhy na povrchu a riad bude vyzerať ako bez lesku. Šálky, príbory a taniere namočte na noc do octovej vody.
Extra tip na zafarbené varechy a iné drevené pomôcky: Namočte ich na pár hodín do misky s vodou, v ktorej ste rozmiešali prášok do pečiva. Zaschnuté zvyšky v hrncoch z ušľachtilej ocele taktiež môžete odstrániť pomocou vody a prášku do pečiva. Namočte ich do tohto roztoku na noc a ďalší deň ich ešte dodatočne vydrhnite drôtenkou. Teflónové panvice a hrnce však takýto spôsob čistenia zničí a poškriabe. Preto ich naplňte vodou a nechajte ju variť až dovtedy, kým sa zaschnuté zvyšky samy neuvoľnia.

Nepoužívajte veľa čistiaceho prostriedku

To najdôležitejšie na začiatok: použitie veľkého množstva čistiaceho prostriedku na riad neznamená, že špinu odstránite lepšie. Práve naopak, pena, ktorú veľké množstvo prípravku vytvorí, zanecháva na hrncoch a porceláne šmuhy. Už naše staré mamy vedeli, že poháre a iný sklenený riad treba umývať ako prvé. Použite na ne jemnú handričku, nech sa dlho lesknú a ostanú čisté. Silné zafarbenia od rúžu na okraji pohárov alebo okraje zašpinené od čaju vydrhnite najprv soľou.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>