Nebaví vás donekonečna bojovať s oparmi na perách a už ste vyskúšali všetky lieky z lekárne? Tak skúste bylinné čaje, zatiaľ pomohli každému

Herpesy, tiež známe ako pľuzgiere horúčky, opary môžu zanechať veľa bolesti. Je to niečo, čo sa môžete vyvíjať znova a znova po celý život, a ich príčina leží vo vašom tele. Zatiaľ čo v lekárňach existujú lieky proti oparom, existujú aj mnohé prírodné riešenia pre opary a niektoré zahŕňajú použitie silných bylinných čajov.

Ochorenia za studena sú spôsobené vírusom herpes simplex-1 alebo HSV-1, ktorý má tendenciu zostať vo vašom tele, akonáhle vás infikuje. Avšak bežná chrípka, horúčka a dokonca aj stres môžu zapríčiniť vypudenie spiaceho HSV-1 vo vašom tele, čo spôsobuje vznik oparov na vašich perách. Je tiež možné, aby sa opary objavili vo vašich ústach, nose alebo inde v tvári.

A pretože je všeobecne známe, že opary sú nákazlivé, môže byť veľmi nepríjemné, ak si všimnete, že všetci, ktorých poznáte, sa vám vyhýbajú, aby to od vás nechytili.

Ak máte opary a nechcete si predstaviť, že 2 až 3 týždne vášho života budú plné  bolesti, pokračujte v čítaní. Nižšie nájdete niekoľko bylinných čajov, ktoré sú preukázateľne prospešné pre každého, kto nimi trpí. Experimentujte s rôznymi bylinnými čajmi, aby ste zistili, ktoré z nich dokážu účinne zmierniť bolesť a urýchliť proces hojenia, aby ste vedeli, ktorý si átee uvariť nabudúce.

Nechtíkový čaj

Známe, že má antivírusové vlastnosti, môže nechtíkový čaj dať pomocnú ruku, keď zasiahne chorobný zápal. Neváhajte konzumovať čerstvo varený pohár až trikrát denne. Mnoho ľudí prisahá, že pitie nechtíkového čaju bojuje proti prechladnutiu a môže pomôcť urýchliť hojenie a znížiť bolesť.

Borievkový čaj

Môžete tiež vyskúšať umiestniť vlhký čajový sáčok na opary, aby ste si okamžite uľavili od bolesti. Samozrejme, že pitie šálky môže byť veľmi prospešné, pretože tento bylinný nápoj podporuje hojenie zvnútra.

Harmančekový čaj

Predtým bolo spomenuté, že stres je jedným z dôvodov, prečo môže vypuknutie postihnúť spôsobením aktivácie HSV-1. Skvelý spôsob, ako udržať úroveň stresu na minimum, je pravidelne konzumovať šálku čaju harmančeka. A keď sa už nachádzajú vredy, môžete z nich nabiť trochu tohto bylinného nápoja na zmiernenie bolesti.

Citrónový čaj

Ďalší bylinný čaj, ktorý môžete konzumovať je čaj z citróna. Podobne ho môžete použiť lokálne v prípade, že tieto rany objavili svoju prítomnosť.

Echinacea čaj

Tento konkrétny čaj je uctievaný svojou schopnosťou posilniť imunitný systém a práve preto je pre vás dokonalý bylinný čaj. Podľa odborníkov môže slabý imunitný systém spôsobiť častejšie výpadky – a dlhšie trvajúce tiež! Ak chcete minimalizovať výpadky a rýchlejšie sa zotaviť, vypite si šálku echinacea čaju.

Nezabudnite zdieľať tento článok na sociálnych sieťach, aby ste nenechali nikoho, na kom vám záleží neustále sa trápiť s oparmi, aby vedeli, ako si pomôcť s pomocou niektorých bylinných čajov.

ZDROJ:healthdigezt.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>