Naučte sa robiť najchutnejší domáci chlebík, potrebujete len panvicu a pár jednoduchých surovín

Pravdepodobne všetci si pamätáme dobré časy, keď ste navštívili dom svojich starých rodičov a jedli sme domáci chlieb. Nikto nemôže zabudnúť na túto krásnu arómu. Domácký chlieb je niečo, čo všetci milujeme. Ale nie veľa ľudí ho chce pripraviť. Je to určite viac výživné a lepšie ako akýkoľvek chlieb, ktorý kupujeme v obchodoch. Je to mimoriadne príjemný zážitok. Ale ako sme povedali, mnohí ľudia si myslia, že potrebujete čas na prípravu domáceho chleba a jednoducho ho nemajú, pretože každý deň sú zaneprázdnený. Preto sme sa v tomto článku rozhodli, že vám predstavíme veľmi jednoduchý recept, ktorý používa ingrediencie, ktoré môžete kúpiť kdekoľvek, ktoré vám pomôžu pripraviť nádherný domáci chlieb!

Tu je to, čo potrebujete:

zloženie:

  • 1 balík kvasníc
  • ½ lyžice soli
  • ½ lyžice rastlinného oleja
  • 3 šálky polohrubej múky
  • ½ lyžice prášku na pečenie
  • 1 pohár teplej vody
  • trochu extra panenského olivového oleja

PRÍPRAVA:

Najprv musíte miešať vodu s múkou a kvasnicami vo veľkej mise, aby ste pripravili homogénnu hmotu. Nechajte ju odpočinúť 15 minút a uvidíte bubliny na povrchu. Potom pridajte soľ s olejom. Pridajte ešte 2 šálky múky a všetko sa miesi asi 10 minút. Nechajte túto zmes odpočinúť 2 hodiny. Cesto by sa malo zdvojnásobiť.

Keď vidíte, že je pripravené, rozrežte ho na 8 kusov a začnite ich miesiť do tvaru. Zakryte ich utierkou a nechajte ich tak 30 minút odpočívať. Po pol hodine roztiahnite cesto pomocou valčeka a vytvorte priemery 12 cm s hrúbkou 5 mm. V panvici zahrejte trochu olivového oleja. A pridávame jeden po druhom do oleja. Smažte ich asi 2 minúty na každej strane. Môžete ich tiež vložiť do rúry, ak chcete, aby boli pečené. Potrite panvicu s nejakým olejom a pečte 10 minút na 240 stupňov.

Tento domáci chlieb naplní váš dom s nádhernou arómou. Je to tiež veľmi výživný chlieb. Použite to, čo chcete na vrch: šunku, sardinky, vajcia, paradajky, olivy, huby, syry, korenie a vychutnajte si bohatú chuť. Začnite jesť zdravšie ešte dnes!

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>