Naozaj to funguje! Zabudnite na prášky, alebo na rôzne diéty, ktoré majú dať tráviace ťažkosti do poriadku. Skúste náš domáci recept

Veľký počet z nás končia s rakovinou čriev. Príčinou zdravotných ťažkostí môže byť stres, ale aj nepravidelné stravovanie, nedodržiavanie pitného režimu, príliš veľa kávy, nedostatok pohybu a mnohé ďalšie. Ak teda chcete zlepšiť svoje črevné ťažkosti, potom by ste mali zaviesť zdravý životný štýl.

Nesprávna funkcia čriev

Postupovať môžete pomaličky a odstraňovať príčinu za príčinou. Tento proces je však veľmi zdĺhavý a mnohí z nás na ceste za ním môžu stratiť motiváciu. Zápcha, nafúknuté brucho, nadváha, hemoroidy, vredy a iné prejavy sú ale nepríjemné a je potrebné ich odstrániť čo najskôr. Pretože stále viac ľudí trpí črevnými ťažkosťami, je potrebné proti nim začať bojovať. A my vám ponúkame jednoduchý spôsob, ako si uľaviť okamžite. S našim receptom sa nielenže zbavíte existujúcich problémov, môžete im tiež v budúcnosti predísť.

Hrubé črevo potrebuje vašu pomoc

Hrubé črevo je dôležitou súčasťou tráviaceho systému. Ak hrubé črevo nefunguje tak, ako má, môže zbytočne zadržiavať dve až deväť kilogramov potravín – ktoré sa prejaví na vašej váhe. K ich vylúčeniu je potreba až 70 hodín, pričom zdravý človek to zvládne v rámci 24 hodín. Na pomoc hrubému črevu môžete piť lahodný nápoj, ktorý vám pomôže.

Pripravte si jednoduchý lahodný nápoj

Na prípravu tohto nápoja budete potrebovať suroviny, ktoré sú ľahko dostupné. Je to:

  • 1 pohár čistej vody
  • 1 lyžica medu
  • 1 lyžica chia semienok
  • 1 lyžica ľanových semienok
  • 1 jablko

Príprava nápoja je tiež veľmi jednoduchá. Budete k tomu potrebovať dobrý mixér. Jablko zbavte jadier, nakrájajte na kúsky a dajte do mixéra. Rozmixujte ho. Potom pridajte aj ostatné ingrediencie a všetko dobre premixujte. Pite každé ráno nalačno, aby ste dosiahli prečistenie svojich čriev. Nápoj vám taktiež pomôže zrýchliť metabolizmus.

Aké je tajomstvo nápoja?

Tajomstvo sa skrýva v použitých surovinách. Med má antibakteriálne účinky a zabraňuje infekciám. Tieto účinky sú taktiež prevenciou rakoviny hrubého čreva. Chia semienka sú bohatým zdrojom vlákniny. A vláknina je pre zdravie čriev veľmi dôležitá. Navyše obsahujú omega-3 mastné kyseliny, antioxidanty a vitamíny. Taktiež jablká sú zdrojom vlákniny a množstva ďalších vitamínov, ktoré podporujú trávenie.

Nápoj doplňte zdravú životosprávou

Už na začiatku sme naznačili, že pre zdravie čriev je toho potrebné urobiť viac. Začnite napríklad tak, že vynecháte fast food, sladkosti, biele pečivo (aspoň na čas), a samozrejme tiež alkohol, cigarety (vrátane tých elektronických) a kávu. Ak k tomu pridáte ešte trochu pohybu, môžete sa nielen zbaviť črevných ťažkostí, ale tiež dosiahnuť štíhlej postavy.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>