Nakŕmte sa kokosovým olejom, pomôže podporiť zdravú funkciu štítnej žľazy

Ak ste jedným z postihnutých ochorením štítnej žľazy, viete, že funkcia štítnej žľazy je nevyhnutná pre vaše zdravie. Štítna žľaza reguluje všetky dôležité telesné funkcie prostredníctvom uvoľňovania hormónov do krvného obehu.

Známky vašej štítnej žľazy môžu mať problémy

Medzi bežné príznaky ochorenia štítnej žľazy patrí:

1. Pretrvávajúca únava

Ak spíte 8 až 10 hodín v noci, ale stále ste unavení, môže to znamenať, že hladina hormónov štítnej žľazy je nízka. Chronická únava je spojená s mnohými rôznymi stavmi, ale považuje sa tiež za jeden z najbežnejších včasných varovných príznakov poruchy štítnej žľazy.

 štítna žľaza z kokosového oleja

2. Mozgová hmla

Ak sa snažíte sústrediť na úlohy, zabudnúť na veci často a máte pocit, akoby ste celý deň chodili v hmle, mohla by to byť vaša štítna žľaza. Nadbytok hormónov štítnej žľazy môže sťažiť koncentráciu, zatiaľ čo príliš málo môže mať negatívny vplyv na vašu pamäť.

Prihláste sa do nášho bezplatného denného spravodajcu.
Získajte denné tipy na zdravie a exkluzívne ponuky dodávané priamo do vašej doručenej pošty.

3. Tráviace problémy

Zápcha je častým príznakom hypotyreózy a nadmerná činnosť štítnej žľazy môže spôsobiť opačný problém – častejšie pohyby čriev a dokonca aj hnačky.

4. Výkyvy nálady, úzkosť a depresia

Hypertyreóza spôsobuje, že telo je neustále zaplavované hormónmi, ktoré prispievajú k úzkosti a nervozite. Výkyvy nálady, podráždenosť a depresia sú tiež príznakmi možnej poruchy štítnej žľazy.

5. Nadmerný prírastok na hmotnosti

Nasadenie pár kíl je jedna vec, ale ak jete správne a cvičíte a stále sa zdá, že priberáte na váhe relatívne rýchlym tempom, môže to byť niečo, čo navštíviť lekára – môžete mať poruchu štítnej žľazy, ktorá ovplyvňuje schopnosť vášho tela. spaľovať kalórie.

Medzi ďalšie príznaky poruchy štítnej žľazy patrí citlivosť na chlad a teplo, zvonenie v ušiach, vypadávanie vlasov a krehké nechty.

To, že testy na štítnu žľazu sú normálne, neznamená, že môžete zanedbať štítnu žľazu

Krvné testy môžu ísť až doteraz pri zisťovaní nerovnováhy so štítnou žľazou – sú vhodné na zachytenie veľkých nerovnováh, ako je tomu v prípade úplného ochorenia štítnej žľazy, ale menšie nerovnováhy sa nedajú ľahko zistiť.

Vaša strava môže hrať hlavnú úlohu vo vašej funkcii štítnej žľazy, najmä ak máte tendenciu zúčastňovať sa na diéte.

Podľa jednej štúdie z roku 1990 môžu veľmi nízkokalorické diéty mať negatívny vplyv na funkciu štítnej žľazy a náladu .

Strava s nedostatkom selénu môže tiež ovplyvniť funkciu štítnej žľazy.

Kokosový olej a štítna žľaza

Diéty, ktoré odvodzujú väčšinu ich kalórií od nezdravých tukov, môžu mať negatívny vplyv na funkciu štítnej žľazy, ako aj na hladinu glukózy v krvi.

Preto je dôležité uistiť sa, že vaša strava je vyvážená a obsahuje zdroje zdravých tukov.

Pred niekoľkými rokmi sa kokosový olej považoval za „zlú“ formu tuku, ktorú je potrebné konzumovať, ale časy sa zmenili – a tak sa zmenil aj postoj väčšej lekárskej komunity k tomuto predtým nepochopenému jedlu.

Má dlhú trvanlivosť a viac nasýtených mastných kyselín ako akýkoľvek iný nehydrogenovaný olej. Používa sa všade od juhoázijskej kuchyne až po kino popcorn.

Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovú, ktorá zvyšuje „dobrú“ hladinu cholesterolu a môže zlepšiť váš celkový profil cholesterolu, čo je zase skvelé pre štítnu žľazu.

Prihláste sa do nášho bezplatného denného spravodajcu.
Získajte denné tipy na zdravie a exkluzívne ponuky dodávané priamo do vašej doručenej pošty.

Vďaka tomu je kokosový olej súčasťou vašej stravy

Kokosový olej je cenovo dostupný, prístupný a zo všetkého najlepšie je pri varení neuveriteľne univerzálny. Môže sa roztaviť a použiť v miešaných hranolkách alebo karí, alebo pokvapkať po šalátoch. Je tiež dobrou náhradou rastlinného oleja pri pečení.

Kokosový olej nemá využitie iba v kuchyni – veľa ľudí prisahá svojimi kozmetickými vlastnosťami ako hydratačný krém na vlasy a pokožku.

Okrem toho, že kokosový olej je súčasťou vašej stravy, existujú aj iné spôsoby, ako kŕmiť štítnu žľazu.

Medzi ne patrí zníženie spotreby gluténu a dodržiavanie protizápalovej stravy, ako je stredomorská strava, ktorá sa ukázala ako vynikajúca na podporu zdravia srdca.

Uistite sa, že máte dostatok vitamínov a minerálov, ako je železo, jód, vitamíny B, selén a omega 3 mastné kyseliny, a vyhýbajte sa chemikáliám narušujúcim štítnu žľazu, ako sú dioxíny.

Nakoniec podniknite kroky na minimalizáciu stresu vo vašom živote – nadmerný stres a úzkosť môžu zhoršiť existujúce poruchy štítnej žľazy.

ZDROJ:DailyHealthPost.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>